Wirtualny Bieg Świętojański: Pobiegło prawie 650 osób


Opublikowane w wt., 30/06/2020 - 10:50

Prawie 650 zawodników wzięło udział w Wirtualnym Biegu Świętojańskim zorganizowanym w ramach Grand Prix Gdyni. Od piątku do niedzieli uczestnicy rywalizacji mogli sami wybrać trasę i pokonać dystans 5 i 10 km lub przejść 5 km z kijkami Nordic Walking.

Z powodu pandemii COVID-19 tegoroczna edycja Biegu Świętojańskiego będącego elementem cyklu Grand Prix Gdyni, została przeprowadzona w formie wirtualnej. Biegacze sami więc wybierali trasę o długości 5 lub 10 kilometrów, którą musieli pokonać w najlepszym dla siebie momencie, od piątku aż do niedzieli.

Identyczne warunki dotyczyły rywalizacji Nordic Walking, tylko, że w przypadku marszu z kijkami uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości 5 kilometrów.

Najwięcej osób - 514 - zdecydowało się pobiec dystans 10 kilometrów. W "stawce" był m.in. Henryk Szost. Rekordzista Polski w maratonie, Ambasador Grand Prix Gdyni, start w Wirtualnym Biegu Świętojańskim potraktował jako element swojego treningu, co oczywiście i tak nie przeszkodziło mu uzyskać najlepszego czasu spośród wszystkich uczestników.

– Dystans 10 kilometrów pobiegłem w 30:56, czyli w sumie można powiedzieć, że 31 minut – powiedział Henryk Szost. – Były bardzo ciężkie warunki ze względu na wysoką temperaturę, blisko 28 stopni Celsjusza, a do tego praktycznie całą trasę biegłem pod wiatr. Podsumowując to był bardzo dobry trening, średnia 3:05 min./km. Pozdrawiam wszystkich uczestników Wirtualnego Biegu Świętojańskiego i mam nadzieję, że macie satysfakcję z osiągniętych przez Was wyników! – podsumował na mecie biegacz z Muszyny.

Wśród kobiet na dystansie 10 km najlepiej spisała się Aleksandra Jakubiec - 43:29. – Jestem bardzo zadowolona z uzyskanego czasu, jest to moja „życiówka”. Nigdy wcześniej nie udało mi się pobiec tak szybko 10 kilometrów. Zakładałam, że będę próbowała ustanowić nowy rekord życiowy i pobiegnę jak najlepiej. Pogoda trochę w tym nie pomagała, bo było bardzo gorąco, nie mniej jednak z racji tego, że można było sobie wybrać trasę, biegłam po mojej ulubionej na Kossakowie i udało się osiągnąć sukces – podsumowała zwyciężczyni Wirtualnego Biegu Świętojańskiego.

​Na dystansie o połowę krótszym najlepszy czas uzyskał Roman Błoński (czas zwycięzcy: 18:19), a wśród kobiet triumfowała Ewa Kulczyk (20:09). W rywalizacji Nordic Walking trasę 5 km najszybciej pokonali Rafał Toporek (34:16) oraz Lucyna Jasionowska (40:35).

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają niebawem pamiątkowe medale.

Kolejny bieg w ramach Grand Prix Gdyni zaplanowano 8 listopada i będzie to Bieg Niepodległości.

Więcej informacji o cyklu: www.gpxgdynia.pl

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce