Wizz Air Katowice Half Marathon: I ty możesz pomóc. Postaw na Lewka!


Opublikowane w śr., 09/05/2018 - 08:07

Wizz Air Katowice Half Marathon to nie tylko dobra zabawa w duchu sportowej rywalizacji, to także pomaganie, w którym również Wy możecie mieć swój udział! - zachęcają organizatorzy imprezy, która już 10 czerwca.

- Podczas pierwszej edycji naszego biegu będziecie mogli wesprzeć trójkę podopiecznych Cała Naprzód, która od lat organizując na Śląsku wszelkiego rodzaju wydarzenia o charakterze kulturalnym, muzycznym czy sportowym, dzięki którym wspiera osoby niepełnosprawne. Przed Wami Amelia, Oliwia i Paweł, nasz dobry znajomy, którego kojarzyć możecie z innego wydarzenia biegowego - Postaw na Lewka (na zdjęciu).

Amelia - urodziła się w 2015 roku z zespołem genetycznym o nazwie 1p36, który charakteryzuje się złożoną wadą serca, obustronnym niedosłuchem i kołyskowatymi stopami. Amelia wymaga stałej rehabilitacji, pozostaje pod opieką sztabu specjalistów oraz uczestniczy w specjalistycznych zajęciach, które pomagają w jej rozwoju.

Oliwia - urodziła się w 2010 roku w 35 tygodniu ciąży z podejrzeniem bardzo rzadkiej choroby genetycznej - syndromu TAR, który charakteryzuje się wieloma wadami wrodzonymi u dziecka. Oprócz wad charakteryzujących chorobę genetyczną, Oliwia cierpi również na szereg innych schorzeń.

Paweł – urodził się w 1978 roku. Zmaga się z chorobą Buergera, która polega na obumieraniu naczyń włosowatych, powodując martwicę tkanek. Choroba, która ciągle postępuje, mimo stosowania wielokrotnego leczenia szpitalnego, pozbawiła go dwóch nóg na wysokości uda oraz kilku palców u dłoni.

Więcej o problemach i historiach tej trójki możecie przeczytać TUTAJ.

Pomóc możecie m.in. kupując nasze buffy, a także wrzucając hojne datki do puszek w dniu imprezy. O innych formach pomocy będziemy Was informować na bieżąco. Liczymy na Was, na Wasze gorące serca i otwarte portfele! 10 czerwca bądźmy razem, bawmy się dobrze i pomagajmy!

Więcej o wydarzeniu na stronie http://halfmarathonkce.pl/.  

red. / org.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce