Wizz Air Katowice Half Marathon - poznaj swoich zająców


Opublikowane w śr., 30/05/2018 - 12:33

Zając, balonik, pejs… korzystacie ze wsparcia tych pomocników na trasie? Przedstawiamy Wam ostatnich pacemakerów, którzy poprowadzą Was na dystansie 21,0975 km.

Prowadzenie na czas 1:30:00 Jarek i Benek

Jarek o sobie: - Na koncie mam już 26 maratonów, zarówno tych polskich jak i zagranicznych półmaratonów nie liczę, ale na pewno co najmniej trzy razy więcej. Dwa razy byłem reprezentantem Katowic na Maratonie w Kolonii. Mieszkam w Katowicach i przebiegłem już w tym mieście każda ścieżkę i dróżkę leśną. Najczęściej spotkać mnie można w okolicach Dolinki Murckowskiej, gdzie są znakomite warunki nie tylko do biegania. Sporo też czytam, najczęściej literaturę iberoamerykańską i trochę filozofii. Jako pacemaker prowadziłem już grupy w kilku półmaratonach, między innymi w krakowskich półmaratonach Marzanny i Półmaratonie Królewskim. Zającem byłem również w półmaratonach Opolskim i Gliwickim. Zawsze na czas 1 h 30 min. Preferuję równe tempo. Czasami krzyczę, ale to dla zmotywowania biegaczy!

Benek o sobie: - Aktywny sportowo chyba od urodzenia, kilka lat pływania w dzieciństwie, zamiłowanie do gór, żeglarstwa i turystyki, mała kariera w profesjonalnym sporcie z występem na igrzyskach w Atenach w chodzie sportowym na 20 km (12 m-ce) i kilku innych dużych imprezach mistrzowskich LA zakończona w 2009 roku i zapisana w statystykach kilkoma rekordami Polski. Sportową pasję kontynuuję biegając i bawiąc się sportem, choć nie często widać mnie na zawodach biegowych, bo więcej biegam “ot tak po prostu, dla samego biegania”. Kilka ukończonych maratonów turystycznie poza granicami. Kilka maratonów ukończonych w TEAMie z wózkiem inwalidzkim charytatywnie dla wsparcia. Obecnie próbuję swoich sił w triathlonie i właśnie na triathlon poświęcam najwięcej czasu (co trzy sporty to nie jeden), ale nie zapominam o bieganiu i chętnie poprowadzę grupkę na 1:30 w swoim mieście na dobrej imprezie. Swoją wiedzą i doświadczeniem staram się pomóc też kilku swoim zawodnikom w dążeniu do upragnionych wyników. Współkoordynuję też Śląską grupę Night Runners. Moje poczynania możecie śledzić też na www.cojabiegne.pl oraz BenQ - Co Ja Biegne

Kto ma ambicje skończyć półmaraton w 1 h 30 min? Z Benkiem i Jarkiem na pewno Wam się to uda! A może celujecie w inny czas? W której grupie Was zobaczymy?

Rejestracja: TUTAJ

źródło: Wizz Air Katowice Halfmarathon

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce