Wkręć się w pomaganie! – biegacze przemienią się w Mikołajów. Możesz dołączyć!


Opublikowane w czw., 05/12/2019 - 08:53

Gliwice w biegowym świecie znane są nie tylko z dwóch rekordów i Biegu Rzeźnika (tak, tak, to tam stacjonują Rzeźnicy, gdy nie ma ich w Bieszczadach), ale przede wszystkim z pomagania.

Trudno znaleźć lepiej zorganizowaną pod tym względem biegową społeczność. Dla nich przygotowanie zbiórki, charytatywnego biegu a nawet trwającej tydzień (nieprzerwanie!) sztafety to drobnostka. Jeśli trzeba pomóc, oni znajdą sposób. Przez lata w okresie przedświątecznym wspierali dzieci z gliwickich domów dziecka, tłumnie uczestnicząc w akcji mikołajkowej organizowanej przez Sklep Biegacza. Sklepu na terenie miasta już nie ma, ale akcja przetrwała. Ba, nawet zwiększyła swój zasięg!

W minionych latach biegacze pomagali spełniać dziecięce marzenia, zanosząc mieszkańcom domów dziecka prezenty, które ci wcześniej sobie zażyczyli. Tym razem pójdą a raczej pobiegną o krok dalej: chcą wesprzeć rodziny, osoby samotne a nawet zwierzęta z gliwickiego schroniska. Dla każdego potrzebującego coś się znajdzie. Jak i dla każdego, kto zechce wesprzeć akcję, znajdzie się jakieś zadanie: można wybrać prezent z listy marzeń, oddać środki czystości, żywność lub karmę dla zwierząt albo po prostu dołączyć do internetowej zrzutki, z której zostaną zakupione brakujące przedmioty.

– Chociaż Sklepu Biegacza już nie ma, to dalej jesteśmy my - ludzie dobrej woli – mówi Karolina Fysz. Jest jedną z osób, które nie miały wątpliwości co do tego, że akcja powinna trwać nadal. - Mikołajkowa charytatywna akcja to już w Gliwicach tradycja. A że jest ona piękna i pełna dobroci, to musieliśmy ją podtrzymać. W tym roku serca nasze biją mocniej i są chętne by pomóc już nie tylko dzieciom z domów dziecka. Tyle potrzebujących osób jest wokół nas! Osób i zwierząt, bo im również w tym roku pomagamy.

Jak można pomóc? W Gliwicach działa magazyn prezentów, w którym można składać dary. Mogą to być prezenty ze specjalnej listy (należy się wcześniej zgłosić) lub po prostu coś, co się przyda: żywność, słodycze, środki czystości, karma dla zwierząt. Magazyn znajduje się na ul. Kozielskiej 1a (IV Liceum Ogólnokształcące). Stamtąd też w piątkowy wieczór o godzinie 19:00 wyruszy biegowa ekipa mikołajów.

Każdy może do niej dołączyć, dzieląc się radością. Mile widziane są także dzieci, również na rowerkach i hulajnogach. Dla wszystkich uczestników przewidziano poczęstunek i drobne upominki w ramach podziękowania. Ale największym podziękowaniem będą z pewnością uśmiechy na twarzach obdarowanych – trasa piątkowego biegu została tak opracowana, by odwiedzić wszystkich potrzebujących i zanieść im prezenty (te zostaną oczywiście dowiezione na miejsca, bo hojność gliwickich biegaczy zdecydowanie przewyższa ich możliwości fizyczne).

Szczegółowe informacje o akcji: TUTAJ

Zrzutka dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć zakup brakujących prezentów: TUTAJ

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce