WMACI: Rekord świata i udany początek dla Polski

Opublikowane w pon., 25/03/2019 - 10:40

Najlepszy rezultat w historii skoku wzwyż kobiet w kategorii W45 był ozdobą pierwszego dnia rywalizacji podczas mistrzostw globu w Toruniu. Ustanowiła go Amerykanka Alison Wood. Dużo powodów do radości mieli też Polacy.

Reprezentantka USA w niedzielę pokonała wysokość 1,67m. Tym samym o centymetr poprawiła dotychczasowy rekord świata w taj kategorii, który należał... do niej i został ustanowiony 02. lutego. Zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych próbowała jeszcze pokonać poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.70, jednak niestety bezskutecznie.

Bardzo wartościowy rezultat (7,17) uzyskał też startujący w skoku w dal w kategorii M40 Jamajczyk James Backford, wicemistrz olimpijski z Atlanty (1996), były dwukrotny wicemistrz świata i halowy wicemistrz świata.

Bardzo dobrze rywalizację w czempionacie zainaugurowali też Polacy. W niedzielę wywalczyli 21 medali (6 złotych, 9 srebrnych i 6 brązowych).

Dublet, złoty i srebrny medal, wywalczyły Polki startujące w kategorii W35 w biegu na 3000 metrów. Trzykrotna mistrzyni paraolimpijska Barbara Bieganowska była pierwsza, a na drugiej pozycji zameldowała się olimpijka z Pekinu Anna Rostkowska.

Blisko podobnego osiągnięcia byli nasi reprezentanci startujący w rzucie ciężarkiem w kategorii M65. Triumfował Andrzej Piączkowski, a Wacław Krankowski - prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters - był trzeci.

Dorobek Polaków po pierwszym dniu rywalizacji daje nam drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Prowadzą Niemcy, trzeci są reprezentanci Wielkiej Brytanii.

Wyniki na żywo: TUTAJ

źródło: PZLAM