Letnie Igrzyska Wojskowe: Angelika Cichocka z brązowym medalem na 800m!

Opublikowane w pon., 05/10/2015 - 16:13

Pierwszy medal dla polskich lekkoatletów podczas 6. Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych (CIMS) wywalczyła Angelika Cichocka. W południowokoreańskim Mungyeong zawodniczka SKLA Sopot zajęła trzecie miejsce w biegu na 800m.

W finałowym biegu nasza zawodniczka uległa jedynie tegorocznej brązowej medalistce Halowych Mistrzostw Europy Rumunce Nataliji Łupu, który zwyciężyła z czasem 1:59.99 oraz Mistrzyni Świata z Pekinu Białorusince Marynie Arzamasowej, która finiszowała z czasem 2:00.57. Czas naszej zawodniczki to 2:00.72.

"Medal już w garści! Trochę się dziś zmęczyłam. Dziękuję za Wasze gratulacje"

- napisała na facebooku Angelika.

W biegu na 5000m Dominika Napieraj z wynikiem 16:00,07 uplasowała się na szóstej pozycji. Zwyciężyła Kenijka Pauline Korikwiang z rezultatem 15:23.85. Druga była Białorusinka Wołga Mazurionak z czasem 15:35.21. Trzecia była Niemka Sabrina Mockenhaupt - 15:35.75.

Do finału w biegu na 800m awansował Marcin Lewandowski, który wygrał bieg półfinałowy z wynikiem 1:49.22. O medale w biegu na biegu 110m ppł walczyć będą Artur Noga i Dominik Bochenek, którzy w kwalifikacjach uzyskali odpowiednio drugi (13.92 s) i czwarty czas (14.03 s).

Niestety Polaków zabraknie w finale biegów na 100m. W półfinale Dariusz Kuć uzyskał czas 10.76 a Grzegorz Zimniewicz 10.79.

Polskę w Korei reprezentuje łącznie 125 sportowców w 14 dyscyplinach w tym 31 lekkoatletów.

Przypomnijmy, że w 2011 roku podczas V Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Rio de Janeiro Polacy zdobyli w sumie 13 złotych, 19 srebrnych i 11 brązowych medali.