WOŚP: 7 Bieg Wielkich Serc Ambasadorki


Opublikowane w pon., 14/01/2019 - 09:42

Krakowscy biegacze postanowili dorzucić swoją cegiełkę do 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i po raz siódmy w Biegu Wielkich Serc zmierzyli się z 5- kilometrową trasą wzdłuż bulwarów wiślanych .

Poranne opady deszczu oraz topniejący na chodnikach śnieg utworzyły sporych rozmiarów kałuże, ale nie zniechęciły ani mnie, ani pozostałych ponad 870 zawodników do włączenia się w szczytne przedsięwzięcie. Czerwone balonowe serduszka unosiły się w powietrzu, rozganiając zimową aurę, wywołując uśmiech i dodając sił. Znana, prosta i przyjemna trasa prowadziła spod Bulwaru Kurlandzkiego do Bulwaru Czerwińskiego, gdzie w sąsiedztwie Smoka Wawelskiego biegacze zawrócili w kierunku Galerii Kazimierz.

Dzieci i młodzież, dorośli i osoby starsze, każdy w swoim tempie pokonywał wyznaczony odcinek, niosąc tym samym pomoc, być może tym, którzy jeszcze nie mogą biegać.

Rywalizację wygrał Adam Czerwiński z fantastycznym czasem 15:21, natomiast wśród pań najszybsza była Beata Popadiak, wbiegając na metę w pięknym stylu z czasem 18:45.

Dla większości zawodników niedzielny start był pierwszym w nowym roku. Niech wspaniała atmosfera spotkania, towarzyszy Wam, biegaczom, przez cały sezon! Niech Wasze wielkie serca, które pokazaliście, niosą Was na wielu ścieżkach biegowych!

Bardzo się cieszę, że mogłam być małą częścią tego wydarzenia. Pomaganie poprzez bieganie to tak niewiele, ale dla tych, którzy potrzebują wsparcia - to bardzo dużo.

Sylwia Łukasik, Ambasadorka Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce