Wrócil parkrun... na razie w Nowej Zelandii


Opublikowane w ndz., 12/07/2020 - 10:05

W ostatnią sobotę (4 lipca - red.) byliśmy świadkami długo wyczekiwanego powrotu parkrun w Nowej Zelandii, pierwszego z krajów, na terenie którego wznowiliśmy nasze spotkania po przerwie spowodowanej pandemią - pisze Tom Williams, dyrektor parkrun Global.

Od początku wyzwania, jakim była pandemia potwierdzaliśmy, że będziemy starali się wznowić nasze spotkania dla jak najszerszej grupy odbiorców w poszczególnych krajach i w możliwie najszybszym czasie, dlatego jest mi ogromnie miło poinformować, że edycje parkrun w Nowej Zelandii zgromadziły 4000 uczestników, którzy maszerowali, truchtali, biegali i wspierali organizację parkrun w ramach 29 tamtejszych lokalizacji. Dodatkowo, bardzo poruszającą była akcja solidarności z pozostałymi krajami, która mam nadzieję będzie zwiastunem i pierwszym krokiem do wznowienia naszych spotkań w pozostałych częściach świata.

Niewątpliwie, powrót na nasze trasy w Nowej Zelandii spowodował, że w pozostałych 21 krajach czekamy niecierpliwie na  dalsze informacje i chcemy znać więcej szczegółów dotyczących możliwych dat i warunków wznowienia naszych spotkań w świetle obecnego poziomu zakażeń, obostrzeń związanych z limitami uczestników oraz interpretacji zasad zachowania dystansu społecznego.

Jako parkrun pozostajemy w przekonaniu, że zamiast lobbować na rzecz ponownego otwarcia naszych spotkań lub podawać konkretne daty oraz warunki powrotu, powinniśmy kontynuować współpracę z naszymi partnerami oraz instytucjami odpowiedzialnymi za zdrowie publiczne w poszczególnych krajach w zakresie możliwości wznowienia naszych spotkań w sposób bezpieczny i w momencie, gdy będziemy mogli to zapewnić w oparciu o obowiązujące na dany moment wytyczne.

Na chwilę obecną, nie wydaje się nam właściwym, jak i możliwym podawać wiążące terminy ponownego startu w poszczególnych krajach. Aczkolwiek, śledząc pozytywnie zmieniającą się sytuację w większości krajów, wierzymy, że jesteśmy coraz bliżej bezpiecznego powrotu, który pozostaje dla nas priorytetem.

Przejdziemy przez to. Razem.

Tom Williams, COO, parkrun Global

źródło: parkrun Polska


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce