Wrocław, Katowice i Szczecin zamknęły czwartą kolejkę CITY TRAIL


Opublikowane w pon., 21/01/2019 - 14:30

W weekend 19-20 stycznia zakończyła się czwarta (z sześciu zaplanowanych) seria biegów w ramach cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W sobotę startowali biegacze z Wrocławia, a w niedzielę z Katowic i Szczecina. Kolejne biegi są zaplanowane na 2 i 3 lutego.

WROCŁAW

Sobotnie warunku sprzyjały biegaczom - ścieżki w Lesie Osobowickim były zmrożone, a delikatna warstwa śniegu raczej nie utrudniała rywalizacji. W takich okolicznościach wystartowało 481 osób. Zwycięstwo odnieśli Dominika Napieraj i Dariusz Boratyński. Nie zabrakło także zawodów dla dzieci i młodzieży - wzięło w nich udział 200 młodych sportowców.

Dominika Napieraj to nie tylko najszybsza z kobiet sobotniego biegu, ale także triumfatorka klasyfikacji generalnej. Podopieczna Jacka Wośka wygrała cztery dotychczas rozegrane biegi edycji 2018/2019 i tym samym zapewniła sobie czwarty sukces w „generalce” – wygrywała już w sezonach 2014/2015, 2015/2016 i 2016/2017. Jej czas to tym razem 17:52. Drugą lokatę wywalczyła Małgorzata Zieleń (wynik 18:13), a trzecie miejsce zajęła Karina Minorczyk (18:59).

Sobotnia wygrana Dariusza Boratyńskiego oznacza, że jest on bardzo blisko trzeciego triumfu w klasyfikacji generalnej cyklu - Darek zwyciężył w trzech biegach trwającej edycji. Jego wynik to tym razem 15:32. Drugie miejsce zajął Mikołaj Czeronek (czas 15:34), a trzeci był Andrzej Witek (15:36).

Cykl CITY TRAIL to dla wielu biegaczy okazja do spotkania się ze znajomymi lub spędzenia czasu z rodziną.

– Szczęśliwie udało mi się wciągnąć w bieganie dwie córki, zięcia i wnuczkę. Swoje bieganie zaczynałam 12 lat temu – jako gospodyni domowa chodziłam na ścieżki biegowe, czyli takie biegowe zajęcia w grupie pod okiem trenerów. Jestem przeszczęśliwa, że zachęciłam do biegania moje dzieci, nie mogłoby być lepiej. W naszym domu rozmowy o bieganiu to norma i choć ja nie biegam szybko, to mniej więcej orientuję się w czasach, jakie osiągają ci najlepsi – mówiła na mecie Krystyna Ksok, która startuje w CITY TRAIL od 2014 roku.

Kolejne zawody w Lesie Osobowickim odbędą się 23 lutego. Zakończenie części sportowej cyklu jest zaplanowane na 16 marca.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce