Wrocław: Posprzątają i potrenują w Odrze


Opublikowane w czw., 13/06/2019 - 12:31

Organizatorzy Triathlonu Wrocław wspólnie z Fundacją OnWater zapraszają na otwarty trening płuywacki przed impreza. Zajęcia będą połączone z akcją „Czysta Odra”, czyli wielkim sprzątaniem strefy, w której rywalizować będą rywalizować triathloniści.

Trening i akcja odbędą się w niedzielę 16 czerwca w godz. 8:00 – 12:00 (na wodzie do godz. 10:00) i obejmą tereny od Bulwaru Dunikowskiego do Mostu Oławskiego.

Wcześniej rzekę sprawdzali pod względem bezpieczeństwa i skali zaśmiecenia sprawdzili zawodowi nurkowie. Jak raportowali, dno rzeki jest czyste.

- Będziemy sprzątać całą strefę pływacką Triathlonu Wrocław, zarówno pod wodą, jak i na lądzie. Pokażemy, że sport i ekologia mogą iść w parze. Chcemy też dementować mity dotyczące Odry. Jest ona naprawdę przyjazną rzeką oraz idealnym miejscem do przeprowadzania pływackiej części Triathlonu - mówi Tomasz Sakuta, organizator Triathlonu Wrocław.

Niedzielne zajęcia pływackie, w pięknej scenerii Ostrowa Tumskiego, poprowadzi trener pływania, Sebastian Paszek oraz triathlonista Tomasz Sakuta.

To będzie trening otwarty, do udziału w którym zapraszamy wszystkich sympatyków triathlonu oraz tych, którzy chcą po prostu popływać w Odrze. Miła, sportowa atmosfera i przepiękne widoki z pewnością sprawią, że będzie to naprawdę miłe wydarzenie które połączy „przyjemne” z pożytecznym”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych - dodaje Tomasz Sakuta.

Triathlon Wrocław odbędzie się 14 lipca. Uczestnicy rywalizować będą ze sobą na dwóch dystansach. Dystans 1/4 IM czyli: 950 m pływania, 45 km roweru, 10,5 km biegu. Dystans 1/8 IM czyli: 475 m pływania, 22,5 km roweru, 5,25 km biegu. Wydarzeniu towarzyszyć będą liczne atrakcje dodatkowe oraz akcje charytatywną MOC TO NIE PRZEMOC, którą już wsparły znane osoby ze świata sportu, muzyki i telewizji, m.in. Kayah, Marek Piekarczyk, Kabaret HRABI, DJ VIKA, Joanna Zientarska, Mariusz Węgłowski, Mariola Bojarska-Ferenc oraz znani polscy triathloniści.

Udział w akcji „Czysta Odra” jest bezpłatny i bez wcześniejszych zapisów. Z kolei zapisy na Triathlon Wrocław prowadzone są wyłącznie za pośrednictwem formularza na www.triathlonwroclaw.pl . Przy czym nie warto czekać do ostatniej chwili, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce