Wrocław: Sztafety pobiegną... galopem. Bo "martwy okres"


Opublikowane w śr., 22/07/2015 - 11:24

Trwają zapisy do Nocnego Sztafetowego Maratonu Piastowskiego. Areną rywalizacji w premierowej odsłoni imprezy będzie Wrocławski Tor Wyścigów Konnych „Partynice”. Bomba pójdzie w górę 31 lipca.

Wrocławski tor zaczęto budować jeszcze na początku XX wieku. Pierwsze wyścigi konne odbyły się tam w 1907 roku. Ponad sto lat od otwarcia hipodromu coraz śmielej pojawiają się tam... biegacze. W maju tego roku roku z inicjatywy WKB Piast rozegrano po raz 16. edycję Biegu Śladem Konia. Teraz czas na rywalizację drużynową.

– Skąd taka formuła? Uważam, że trzeba próbować czegoś nowego. Biegi na krótszych dystansach przyciągają coraz mniej osób, na dłuższe nie mamy jeszcze możliwości logistycznych. Pewnego rodzaju inspiracją do organizacji tej imprezy był mój udział w sztafecie podziemnej w Bochni, dobre kilka lat temu. Dodatkowo we Wrocławiu jest teraz dosyć martwy okres i postanowiliśmy się zorganizować. Zobaczymy, czy impreza się przyjmie – mówi Dominik Krumin z WKB Piast, dyrektor biegu.

Nietypowe będzie nie tylko miejsce (choć podobny bieg rozgrywa się m.in. w Warszawie na Służewcu - Wielka Ursynowska, na zdjęciu), ale także pora rozgrywania zawodów. Impreza wystartuje w piątkowy wieczór. Idealnie na rozpoczęcie weekendu. Do pokonania będzie 20 okrążeń, jedna pętla liczy ok. 2 km. Każda osoba z czteroosobowej drużyny musi pokonać co najmniej 3 rundy Obowiązkowym wyposażeniem każdego uczestnika jest latarka czołowa.

– W ogólnym rozrachunku osiągamy mniej więcej maraton. Zmiany muszą być dokonywane co okrążenie, nie może biec dwóch pętli z rzędu, jedna po drugiej. Wymagana jest też rotacja osób, by przerwy na odpoczynek niebyły za krótkie. – objaśnia Dominik Krumin. – To jest dopiero pierwsza edycja, jeśli będą potrzebne zmiany w formule rywalizacji to będziemy o nich rozmawiali.

Nocny Sztafetowy Maratonu Piastowski odbędzie się 31 lipca. Biuro imprezy czynne będzie w godzinach od 19.00 do 20.30 i znajdować się będzie na terenie WTW „Partynice”. Początek o 2100. Start i meta znajdować się będą na wysokości bomby startowej.

Zgłoszenia przyjmowane są do 26 lipca. Limit wynosi 100 drużyn. Polecamy!

Nocny Sztafetowy Maratonu Piastowski w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

Polecamy również:


Podziel się: