Wspiera go całe środowisko biegaczy. Spotkanie z Krystianem Ogły w Oleśnicy


Opublikowane w śr., 15/05/2019 - 09:08

Jego start w najtrudniejszym ultramaratonie świata BADWATER 135 wspiera całe środowisko biegaczy w Polsce. Nie tylko życząc powodzenia i sukcesu, ale także finansowo. Świadczy o tym popularność zbiórki na portalu zrzutka.pl, której kwota przekroczyła zamierzony limit! Pozyskane środki pokryją część funduszy potrzebnych do organizacji startu Krystiana w amerykańskim biegu, który czeka go już w lipcu!

Nazwa Badwater pochodzi od jeziora położonego przy jego początku, w tak zwanej Dolinie Śmierci, a 135 określa dystans w milach - to dokładnie 217 km.

Asfaltowa trasa, upał, ogromna różnica poziomów między startem a metą oraz prawdziwy dystans ultra - to wyzwanie dla 100 najlepszych biegaczy świata. Specjalna komisja wybiera spośród nadesłanych zgłoszeń ze wszystkich krajów 90 osób, które wystartują w biegu.

Kwalifikacja odbywa się na podstawie dotychczasowych osiągnięć, weryfikowane są biegowe CV kandydatów. Dodatkowe 10 miejsc przeznaczone jest dla szczęśliwców, którzy wygrali np. wskazane przez organizatora biegi. Startujący w BADWATER to prawdziwa elita wśród biegaczy.

Spotkanie z Krystianem 19 maja w Oleśnicy to wyjątkowa okazja, aby porozmawiać z nim jeszcze przed startem w tym najtrudniejszym biegu świata! Jak Ogły przygotowuje się mentalnie do tego wyzwania, skąd czerpie motywację i jak wyglądają jego treningi oraz plan dnia.

"Osiągnięty czas i miejsce nie mają dla mnie dużego znaczenia. O wiele ważniejsza jest postawa. Na mecie lubię czuć, że walczyłem – nigdy z innymi, zawsze z samym sobą". Czy jego dotychczasowe motto będzie towarzyszyło mu także i tym razem?

Klub sportowy Biegiem Po Marzenia Team zaprasza wszystkich zainteresowanych i poszukujących biegowej inspiracji na spotkanie z Krystianem Ogły w niedzielę 19 maja, na godzinę 15.00, do Sali Konferencyjnej BiFK, przy ul. Reja 10 w Oleśnicy.

Krystian Ogły ma na swoim koncie między innymi:

  • 12 biegów oryginalnie tworzących cykl Ultra-Trail World Tour
  • Western States w Kalifornii w mniej niż 24h
  • 12 miejsce Open w Maratonie Piasków na Saharze
  • jako pierwszy Polak ukończył Diagonale Des Fous
  • jako pierwszy Polak ukończył Tarawera Ultramarathon
  • trzy razy UTMB - w 2018 roku zajmując 27 miejsce!
  • 18. miejsce na świecie w rankingu Ultra-Trail World Tour.

Dominika Krzak


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce