Wszystkie „maratony” RMF FM [ZDJĘCIA]

Opublikowane w sob., 18/04/2015 - 20:01

Podczas drugiego dnia Krakowskich Spotkań Biegowych odbyły się biegi pod patronatem Radia RMF FM. Żółte miasteczko wyrosło na krakowskich Błoniach i przyciągnęło tysiące ludzi. Biegać przyszli starsi i młodsi a najmłodsi przyjechali w wózeczkach. Organizator nie pobierał opłat za udział w biegach, a uczestników nagradzał koszulkami technicznymi, chustami funkcyjnymi i drobnymi upominkami.

Z rodziną do mety

Najpierw, o 11:30, na starcie stanęły rodziny. Ich bieg poprzedziła rozgrzewka i zawody w mocowaniu się na ręce. W szranki stanęli zarówno panowie, jak i panie. Rodzin chętnych do wspólnego biegania nie brakowało, mimo niskiej temperatury i porywistego wiatru. Dystans nie był oszałamiający, ale 1000 metrów należało pokonać razem.

Każda rodzina dostała od radia specjalne żółte opaski, które miały związać jej członków. Dodatkowym utrudnieniem była trawiasta, wyboista nawierzchnia. Nie obyło się bez upadków. Najmłodsi zawodnicy pokonali trasę w wózeczkach albo na rękach rodziców. Zwyciężyła rodzina Wiktorowiczów z Opoczna, która wygrała dla siebie rowery.

Naszą fotogalerię z Biegu Rodzin RMF FM znajdziecie TUTAJ.

Pary po krakowsku

Pół godziny po familiach na trasę ruszyły pary, które pokonywały dwa razy dłuższy dystans. Startowały małżeństwa, rodzeństwa, narzeczeństwa, pary… a nawet zawodnik z psem. Każda para miała szanse a rywalizacja była naprawdę zacięta.

Nasza fotogaleria z Biegu Par RMF FM – TUTAJ.

Potwierdził klasę

Główny Bieg dnia o Puchar Radia RMF FM i nagrodę w wysokości 5000 zł wystartował o godzinie 14:00. Przyciągnął ponad 1600 uczestników! Wśród nich byli zaprawieni w bojach biegacze, z utalentowanym Szymonem Kulką na czele, ale też początkujący, którzy nigdy dotąd nie startowali w zawodach. Niektórzy dopiero dzisiejszym startem rozpoczęli swoją przygodę z bieganiem!

– Nigdy dotąd nie biegałam! – przyznała na starcie Agnieszka. – Znajomi startowali i namówili mnie, żebym pobiegła z nimi. Nie mam pojęcia czego się spodziewać, ale trasa nie jest długa, to chyba dam radę… – śmiała się. Niestety nie udało nam się ponownie spotkać na mecie, ale wierzymy, że ta zawodniczka jak setki innych pokonała trasę ze sporym podbiegiem.

Puchary RMF FM wywalczyli rzeczony Szymon Kulka (13:23) i mistrzyni Polski w biegach przełajowych Dominika Napieraj (14:43). Pełne wyniki znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Fotogalerię z Biegu o Puchar RMF FM znajdziecie TUTAJ.

Każdy ma swój maraton

Wszystkie biegi w żółto-niebieskich kolorach wypadły okazale, co niewątpliwie cieszy przedstawicieli RMF FM – pomysłodawców tej części Krakowskich Spotkań Biegowych. Tym bardziej, że w tym roku radiostacja świętuje 25-lecie istnienia. Sto lat!

Na koniec jeszcze wyjaśnienie nieco chybionego – na pozór – tytułu. Otóż dzisiejsi spikerzy sympatycznie awizowali każdy z biegów tytułując go „maratonem”. „Biegniemy maraton na 1 km”, „A za chwilę maraton na 2 km” - płynęło ze sceny RMF FM, podkreślając że każdy z nas ma swój maraton do przebiegnięcia i jego dystans wcale nie jest istotny.