„Wybiegaj Sprawność” i medal od serca. Pobiegną gwiazdy


Opublikowane w pon., 20/08/2018 - 10:01

Informacja o tym, że charytatywnych bieg na Kępie Potockiej – najlepsza impreza sportowa roku 2016 w Plebiscycie TVP S.A i Przeglądu Sportowego, odbędzie się po raz ostatni, zelektryzowała środowisko biegaczy w stolicy. W ciągu kilkunastu na październikowy start zapisało się ponad 150 osób, a o możliwość startu zaczęli dopytywać… medaliści Mistrzostw Europy w Berlinie! Organizatorzy nie zasypiają gruszek w popiele i zdradzili właśnie kolejny szczegół imprezy – pamiątkowe medale.

– Biegacze i ich aktywność stanowią najważniejszy składnik naszego wydarzenia. Oddają swoje serce by inne serca mogły wrócić do zdrowia. Właśnie to chcieliśmy podkreślić tegorocznym medalem – podkreśla Janusz Bukowski ze Stowarzyszenia „Dać siebie innym”, spiritus movens „Wybiegaj Sprawność”.

Medal zawiera jeszcze jeden istotny element. „Wybiegaj Sprawność” patronuje oficjalnie pierwsza para RP, a bieg znalazł się wśród bardzo wąskiego grona wydarzeń, które wpisują się w oficjalne obchody przypadającej na ten rok rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Na medalu znalazł się oficjalny logotyp obchodów.

Gwiazdy na starcie!

Trwają zapisy do imprezy. Lista startowa wypełniona jest już mniej więcej w jednej trzeciej. Na Kępie Potockiej chcą pobiec m.in. medaliści Mistrzostw Europy w Berlinie, i to nie jedna czy dwie osoby, a zasadnicza część naszej reprezentacji. - Póki co nasi sportowcy dogrywają szczegóły logistyczne ze sztabem kadry i partnerami. Widząc jednak zaangażowanie i autentyczną determinację, mogę być pewien, że 14 października staną z nami na starcie „Wybiegaj Sprawność” - opowiada Janusz Bukowski.

Twój wysiłek, konkretna pomoc! 

Przez 7 lat uczestnicy wydarzenia wybiegali 624 200 zł. Z tych pieniędzy Stowarzyszenie „Dać Siebie Innym” kupiło 23 wózki inwalidzkie, sprzęt rehabilitacyjny, kule czy turnusy rehabilitacyjne, które pozwoliły kilkuset osobom wrócić do częściowej lub pełnej sprawności. Stowarzyszenie maj swój udział także w sukcesach Rafała Mikołajczyka, kolarza ręcznego, któremu pomogło w zakupie nowego roweru.

W tym roku przed uczestnikami „Wybiegaj Sprawność” kolejne ważne zadanie. Na ich 5-kilometrowy bieg czekają Natalia, której potrzebny jest wózek, 2-letnia Klara, a także pacjenci kliniki transplantologii, którym „Dać siebie innym” pomoże w organizacji 4 przeszczepów oraz pacjenci hospicyjni. W sumie, dzięki biegaczom, będzie można uzbierać 110 tys. zł.

Wpisowe - w wersji podstawowej - to 50 zł. – Zachęcam, by ci, którzy mogą, wpłacali wyższą opłatę startową. Liczy się każda złotówka, bo potrzeby są ogromne – podkreśla Janusz Bukowski.

Strona wydarzenia: www.wybiegajsprawnosc.pl

ZapisyTUTAJ

Wybiegaj Sprawność w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce