"Wybiegaj Sprawność" imprezą roku w Warszawie? GŁOSOWANIE TYLKO DO WTORKU!


Opublikowane w śr., 10/01/2018 - 12:20

Ruszył 18. Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy. Szczególnie mocno zachęcamy Was do wsparcia kandydatury Janusza Bukowskiego i jego Stowarzyszenia "Dać siebie innym". Charytatywny bieg pn. "Wybiegaj Sprawność", który organizują może zostać Imprezą Roku w stolicy.

Za nami siódma, rekordowa pod każdym względem edycja "Wybiegaj Sprawność". Mimo deszczu, 424 uczestników wybiegało aż 99,5 tys. zł., za które zakupione zostały wózki inwalidzkie czy sprzęt rehabilitacyjny, wręczony podczas biegu. Dzięki hojności biegaczy i sponsorów, ufundowano też nie planowanych wcześniej 7, a aż 20 turnusów rehabilitacyjnych... – Uważam, że jest coś pięknego w dawaniu siebie innym i wspólnym tworzeniu pięknego świata. To tylko wydaje się patetyczne, tutaj jest bardzo prawdziwe. Tu widzę realizację mojego motto: anioły są wśród nas, dobrzy ludzie i pozytywny świat – podsumował tamtą imprezę jeden z uczestników, Filip Krysiak. 

Sam Janusz Bukowski był zszokowany tym, co 8 października 2017 r. wydarzyło się na Kępie Potockiej. ale już planuje kolejną edycję. Jak słusznie zauważa, ewentualne zwycięstwo w stołecznym Plebiscycie może otworzyć serca kolejnych sponsorów i darczyńców, a to przełoży się na jeszcze większą POMOC na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących. Za każdy głos oddany na "Wybiegaj Sprawność" już teraz dziękuje.

- Kochani, wystarczy naprawdę niewiele. W formularzu głosowania trzeba wskazać tylko swój email i telefon. Nie trzeba wysyłać SMS-ów czy maili, wystarczy zarejestrować swój głos. Namówcie znajomych, by zrobili to samo - zachęca. 

Nagrody w sportowym plebiscycie stolicy przyznawane są w sześciu kategoriach: Najlepszy Sportowiec Roku, Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku, Trener Roku, Sportowa Osobowość Roku, Sportowa Impreza Roku, Najpopularniejszy Sportowiec Roku. Przyznane zostaną też nagrody pn. Nadzieja Olimpijska i Woda bez barier (dla najlepszego sportowca dyscyplin wodnych). 

W kapitule Plebiscytu zasiadają Irena Szewińska, Dorota Idzi, Teresa Sukniewicz-Kleiber, Tomasz Majewski, Andrzej Supron, Ryszard Szurkowski. Jury wyłoni zwyciezców w kat. Najlepszy Sportowiec Roku, Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku, Trener Roku i Sportowa Osobowość Roku 

Najpopularniejszego Sportowca Roku (ze wszystkich osób zgłoszonych w kategoriach Najlepszy Sportowiec Roku oraz Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku) oraz Sportową Imprezę Roku wybiorą sami warszawiacy w głosowaniu internautów, które potrwa do 23 stycznia 2018 r.

Konkurentami "Wybiegaj Sprawność" w Plebiscycie na Imprezę Roku są: 

 • 1 Mila - otwarte mistrzostwa Polski w biegu na milę
 • Biegnij Warszawo
 • CAVALIADA - zawody konne
 • Triathlon Enea 5150 Warszawa
 • Żużlowe Grand Prix Polski na PGE Narodowym
 • Memoriał Kamili Skolimowskiej
 • Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2017
 • Rajd Warszawskie Safari
 • Ostatni mecz w karierze Pawła Zagumnego
 • Turniej finałowy Mini Olympic Games w tenisie stołowym
 • warszawska runda Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe
 • Warszawska Syrenka - turniej szermierczy

Wszystkie te wydarzenia są na swój sposób wyjątkowe, zaznaczyły swoją obecność na sportowej mapie Warszawy, zaistniały w mediach regionalnych i ogólnopolskich. Ale tylko nieliczne nie skończyły się wraz z przekroczeniem mety przez ostatniego zawodnika czy ostatnim punktem zapisanym w tabeli wyników. "Wybiegaj Sprawność" na pewno do tego grona należy.  

Gorąco zachęcamy do wspierania kandydatury "Wybiegaj Sprawność". Powtórzmy sukces z 2014 r., gdy ta kameralna w formie, ale wielka w przesłaniu lekcja charytatywności wyprzedziła takich gigantów jak Orlen Warsaw Maraton, Triada Biegowa czy Memoriał Kamili Skolimowskiej. A sukces przekuła w konkretną POMOC dla drugiego człowieka.   

- Ta nagroda to taki certyfikat świadczący o tym, że warto zainwestować w imprezę. Ja osobiście nie potrzebuje nagród potwierdzających sens tego, co robię. Nie robię tego dla zaszczytów, choć oczywiście ten bonus mobilizuje mnie do jeszcze bardziej wytężonej pracy – tłumaczy Janusz Bukowski. Wsłuchajmy się w te słowa i pomagajmy. Potrzeba tak niewiele.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród 18. Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy 2017 roku odbędzie się 2 lutego 2018 r., podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy w hali widowiskowo-sportowej „Arena Ursynów”. 

Strona Plebiscytu: TUTAJ

Głosowanie:  TUTAJ

red. 

Polecamy również:


Podziel się: