Wybiegaj Sprawność „Sportową Imprezą Roku”? Ostatnie godziny głosowania


Opublikowane w pt., 18/01/2019 - 09:58

Trwa 19. Plebiscyt na Sportową Imprezę Roku 2018 w Warszawie. Wśród wydarzeń nominowanych do nagrody znalazła się finałowa, ósma edycja charytatywnego biegu „Wybiegaj Sprawność” Stowarzyszenia „Dać siebie innym”. Gorąco zachęcamy do głosowania na to wielkie dzieło Janusza Bukowskiego, bo ma ono REALNY wpływ na sytuację osób niepełnosprawnych i potrzebujących.

"Wybiegaj Sprawność" to jedno z najczęściej nagradzanych wydarzeń biegowych i około biegowych w Polsce - honorowane tytułem "Biegowego Wydarzenia Roku" na Festiwalu Biegowym w Krynicy-Zdroju czy nagrodą "Serce dla Serca" w 82. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowców Polski. W ostatnich dwóch odsłonach stołecznego Plebiscytu na imprezę roku to właśnie wydarzenie Janusza Bukowskiego zdobywało najwyższy laur.

– Ta nagroda to taki certyfikat świadczący o tym, że warto zainwestować w imprezę. Ja osobiście nie potrzebuje nagród potwierdzających sens tego, co robię. Nie robię tego dla zaszczytów, choć oczywiście ten bonus mobilizuje mnie do jeszcze bardziej wytężonej pracy – tłumaczył nam Janusz Bukowski przed ubiegłoroczną edycją. Słowa nie straciły na aktualności, bo po odebraniu nagrody otworzyły się kolejne drzwi do sponsorów i partnerów wydarzenia, a pozyskane środki wsparły leczenie, rehabilitacje i codzienną aktywność podopiecznych Stowarzyszenia „Dać siebie innym”.

W ósmej, ostatniej już edycji „Wybiegaj Sprawność”, która odbyła się w 14 października 2018 r., uczestnicy wybiegali wózki inwalidzkie dla Natalii i Radka, wózek elektryczny dla Ani, wózek aktywny do gry w badmintona, rowerek rehabilitacyjny dla Patryka oraz dwa aparty Boa Mini Plus 10-komorowe do masażu limfatycznego dla Ośrodka Hospicjum Domowe, a także komunikator dla Wiktorii, pionizator, krzesełko rehabilitacyjne i trzy pary kul dla niepełnosprawnego biegacza.

Ponadto Organizatorzy przekazali darowizny pieniężne dla ciężko chorej Klary i Weroniki. Wsparli też zakup roweru typu handbike dla niepełnosprawnego Rafała Mikołajczyka - reprezentanta Polski w tej konkurencji, który w ubiegłym roku uległ zniszczeniu na skutek wypadku.

Łączna wartość pomocy "Wybiegaj Sprawność" przekroczyła 110 tys. zł. Od początku organizacji wydarzenia do potrzebujących trafiło blisko 750 tys. zł.

– Myślę, że to piękne podsumowanie tego wielkiego dzieła biegaczy i sponsorów, którzy włączali się w nasze wydarzenie. Ale i zobowiązanie na kolejne lata naszej wspólnej aktywności – mówi Janusz Bukowski, który już planuje kolejne przedsięwzięcia dedykowane pomaganiu niepełnosprawnym. Kolejne wyróżnienie w warszawskim plebiscycie z pewnością przysłuży się temu wielkiemu dziełu.

„Wybiegaj Sprawność” już na mecie. „Nie żegnamy się, mówimy tylko do widzenia” [ZDJĘCIA]

– Proszę o zaangażowanie rodziny, przyjaciół i znajomych. W przypadku zwycięstwa, to jeszcze większa możliwość otrzymania wsparcia finansowego od sponsorów i darczyńców, co przełoży się na jeszcze większą POMOC na rzecz osób niepełnosprawnych – podkreśla Janusz Bukowski.

19. Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy 2018 roku wyłoni zwycięzców w trzech kategoriach: Najpopularniejszy Sportowiec Roku (tu nominowana jest kulomiotka Anita Włodarczyk), Sportowa Drużyna Klubowa Roku oraz Sportowa Impreza Roku - tu, obok „Wybiegaj Sprawność”, nominację do nagrody uzyskały także m.in. otwarte mistrzostwa Polski w biegu na milę, Enea IRONMAN 5150 Warsaw, Warszawska Triada Biegowa „Zabiegaj o Pamięć” oraz Zimowy Runmageddon na lotniku Bemowo-Babice. Z czysto sportowego, edukacyjnego czy medialnego punktu widzenia każde z tych wydarzeń zasłużyło na wyróżnienie, ale tylko „Wybiegaj Sprawność” nie zakończyło się wraz z wbiegnięciem ostatniego zawodnika na metę. Tylko „Wybiegaj Sprawność” wydało tak piękny owoc w postaci REALNEJ POMOCY dla potrzebujących. Dlatego właśnie warto wspierać tę kandydaturę!

Głosowanie w Plebiscycie trwa TUTAJ. Z danego numeru telefonu i adresu e-mail można oddać tylko jeden głos. Głosowanie potrwa do 10 lutego. – Liczy się każdy głos! – podkreśla Janusz Bukowski.

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 22 lutego 2019 r., podczas Gali Mistrzów Sportu Warszawy na Ursynowie. Wśród osób, które oddadzą ważny głos w Plebiscycie (wg „Regulaminu głosowania internetowego”) zostaną rozlosowane dwa podwójne zaproszenia na Galę Mistrzów Sportu Warszawy oraz nagrody rzeczowe.

red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce