„Wybiegaj Sprawność”: Ruszają zapisy dla tych, co mają serce dla sportu! Przyłącz się!


Opublikowane w czw., 03/08/2017 - 14:17

Już dziś ruszają zapisy na siódmą edycję charytatywnego biegu pn. „Wybiegaj Sprawność”. Biegu uznanego za Imprezę Roku 2014 w Warszawie i Biegowe Wydarzenie 2014/2015 w plebiscycie i gali finałowej Festiwalu Biegowego w Krynicy.

Zaangażowanie organizatorów ze Stowarzyszenia „Dać Siebie Innym”, biegaczy i ludzi dobrej woli, którzy wspierają „Wybiegaj Sprawność” zaowocowało także prestiżową nagrodą w 82. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej S.A. - „Serce dla Sportu”. Tak zaszczytnego wyróżnienie nie otrzymała żadna inna impreza biegowa w Polsce!

Bieg jest doceniany przez uczestników i organizacje charytatywne. W ciągu 5 lat udało zebrać aż 524 700 zł, zakupić 18 wózków inwalidzkich, łóżka rehabilitacyjne, podnośniki i samochód dla hospicjum. Zorganizowano też 14 dwutygodniowych turnusów leczniczo-rehabilitacyjnych.

Nie inaczej będzie w tym roku. Gdy 8 października pół tysiąca uczestników stanie na starcie siódmej edycji „Wybiegaj Sprawność”, będą mieli przed sobą dwa niezmienne zadania. Pierwsze sportowe - ukończyć 5-kilometrową trasę poprowadzoną w parku Kępa Potocka w jak najlepszym czasie. Drugi cel jest ważniejszy - charytatywny.

W tym roku Janusz Bukowski, spiritus movens i koordynator „Wybiegaj Sprawność” chciałby zakupić wózek aktywny dla 4-letniej Ewy z Domu Dziecka, a także 4 wózki manualne dla osób w śpiączce oraz dwutygodniowe turnusy rehabilitacyjne dla 12 pacjentów wybudzonych ze śpiączki w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Fundacji „Światło” w Toruniu. Szacowana wartość tegorocznej zbiórki to 60 tys. zł

Wyjątkowy bieg przyciąga na start wyjątkowych uczestników. W zeszłym roku wśród biegaczy znalazł się Wojciech Makowski. Niewidomy złoty medalista paraolimpijski, pływak, pokonał symboliczny odcinek „Wybiegaj Sprawność” z przewodnikiem. W tej roli debiutował znany dziennikarz sportowy, a wówczas redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego” Michał Pol.

Wpisowe na bieg wynosi 50 zł, ale każdy chętny może wpłacić wyższą kwotę. Najlepiej taką, która szybciej pozwoli zrealizować szczytny cel imprezy. Na zwycięzców czekają specjalne puchary ufundowane przez patronującą imprezie Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę. Poza biegiem głównym odbędą się również biegi dziecięce i młodzieżowe.

Zapisy - TUTAJ

FestiwalBiegów.pl pozostaje partnerem medialnym „Wybiegaj Sprawność”. Móc wspierać to wydarzenie i uczestniczyć w tym wyjątkowym biegu, to dla nas duma i zaszczyt

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce