Wybiegajmy marzenie! Wrocławscy studenci zapraszają na start


Opublikowane w śr., 13/03/2019 - 09:44

Już 12 maja, po raz piąty będziemy mogli wziąć udział we Wrocławskim Biegu Akademickim w Parku Grabiszyńskim. Jak co roku cel jest szczytny. W poprzedniej edycji aż 1000 biegaczy pokazało, że warto pomagać w sportowym stylu!

Wydarzenie organizowane jest przez Informację Kulturalno-Sportową Studentów działającą przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Powstało w celu propagowania aktywności fizycznej w okresie juwenaliowym. Skierowane jest jednak nie tylko do studentów, a do wszystkich mieszkańców Wrocławia i okolic, którzy chcą aktywnie spędzić swój czas, jednocześnie pomagając.

Podczas biegu uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się na dwóch dystansach – 5 i 10 km oraz w dwóch kategoriach – OPEN i STUDENT. Całemu wydarzeniu poza głównym punktem imprezy towarzyszą specjalnie przygotowane atrakcje i rozwinięte miasteczko biegowe.

Jednak to nie przekroczenie linii mety w jak najszybszym czasie jest najważniejsze. Wrocławski Bieg Akademicki jest przede wszystkim wydarzeniem charytatywnym. Organizatorzy głęboko wierzą, że można połączyć przyjemne z pożytecznym i nieść pomoc poprzez aktywność fizyczną. W tym roku cały dochód zostanie przekazany dla dwuletniej Marysi, która ma za sobą już ciężką walkę z nowotworem.

Jeżeli chcesz bawić się i pomagać obserwuj nas na naszych kanałach:

źródło: Samorząd Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce