„Wypośrodkowana” Podkowiańska Dycha - dla całych rodzin!


Jeśli masz dość biegania w miejskim zgiełku, a do zabawy chcesz wciągnąć najbliższych, to nie możesz przegapić Podkowiańskiej Dychy w Podkowie Leśnej. Przed nami piąta edycja, a Organizatorzy znów zapewniają mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Start 28 maja.

Podkowa Leśna to miasto z prawie stuletnią historią, położone zaledwie 30 km od Warszawy. Zielone tereny i niska zabudowa sprawiają, że nosi miano „ Miasta - Ogrodu”. Co roku, blisko tysiąc osób przyjeżdża tu na zaproszenie Podkowiańskiego Towarzystwa Biegowego.

Podkowiańska Dycha to bieg główny na 10 km, a także biegi dla dzieci na 400 i 800m oraz Bieg Bez Barier na dystansie 3 km, w którym mogą wystartować zarówno początkujący biegacze jak i osoby niepełnosprawne. Dodatkowo w tym roku po raz pierwszy odbędzie się marsz nordic walking na tym samym dystansie.

– Start i meta tradycyjnie już znajdować się będą w Parku Miejskim. Trasa jest zbliżona do tej z poprzednich edycji, czyli biegniemy w kierunku Lasu Młochowskiego. Tam trochę musieliśmy nieco zmienić trasę, bo Lasy Państwowe kontynuują swoją politykę wycinania drzew... Pobiegniemy fragmentem, który szczęśliwie się ostał. Trasa jest zapętlona i należy do łatwych, bo teren jest płaski. Oczywiście w lesie należy uważać w trakcie bieg – mówi Rafał Galiński, koordynator imprezy.

Organizatorzy planują mnóstwo atrakcji biegaczy i kibiców. W podkowiańskim parku, przy stawie powstanie Miasteczko Biegowe. – Dzieci będą mogły wziąć udział w grach i zabawach przygotowanych przez naszych partnerów (m.in. jazda konna, łucznictwo - red.), a dorośli zasięgnąć porad specjalistów fizjoterapeutów z Akademii Medycznej, specjalistów zdrowego żywienia i profesjonalnych trenerów biegowych. Zapraszany też na targ śniadaniowy, gdzie zaprezentują się lokalne sklepy i kawiarnie oraz wytwórcy zdrowej żywności – wylicza organizator.

Podkreśla: – Chcemy, by to była impreza rodzinna. W zależności od kalendarza, w danym roku jest kierowana w stronę Dnia Dziecka lub Dnia Matki. W tym roku z programem znaleźliśmy się chyba pośrodku. Oczywiście zapraszamy wszystkich, do dopingowania uczestnikom i odwiedzenia miasteczka. Będzie można spróbować swoich sił w różnych konkurencjach sportowych, na spotkanie z reportażystą Jackiem Hugo-Baderem...

Zapisy internetowe potrwają do 23 maja. Podstawowy pakiet startowy ma obniżoną opłatę - 39 zł. Przy zapisie można dobrać sobie koszulkę pamiątkową w cenie 29 zł. Zamówienia na koszulki przyjmowane są do 26 kwietnia.

Podkowiańska Dycha wystartuje w niedzielę 28 maja. Start biegu głównego o godzinie 11. Dziesięć minut później wystartuje Bieg bez Barier, a następnie marsz nordic walking.

Biuro zawodów znajdować będzie się w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Modrzewiowa 41 i będzie otwarte w sobotę 27 maja w godzinach popołudniowych oraz w dniu zawodów, w godzinach 7:30 – 10:30. Uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

Ubiegłoroczna edycję zwyciężył Ukrainiec Sergii Krovlaidis z czasem 35:53. Wśród pań najlepsza była Agnieszka Wójcik z rezultatem 43:52. Bieg główny ukończyło 471 biegaczy.

Festiwal Biegów objął patronat medialny nad imprezą. Niebawem kolejne informacje.

5. Podkowiańska Dycha w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

Polecamy również:


Podziel się: