Wyszehradzki Ultramaraton Twierdza Przemyśl – nowość!


To projekt wyjątkowy, stworzony przez biegaczy z pasji do biegania i miłości do Przemyśla, jednego z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast. Do wyboru dystanse 21 i 55 km. Już można się zapisywać. Start 24 czerwca – zapraszają organizatorzy imprezy ze Stowarzyszenia Przemyski Klub Biegacza.

Tysiącletnie burzliwe dzieje miasta splatają się nierozerwalnie z losami całej Rzeczypospolitej. Miasto szczycące się bogactwem ponad tysiąca zabytków urzeka pejzażem cudownych uliczek, przytulonych do nich wiekowych budowli i wznoszących się coraz wyżej wież starych kościołów.

Sama Twierdza Przemyśl to potężny zespół obiektów obronnych, jedna z 200 wielkich fortyfikacji stałych istniejących w Europie oraz trzecia co do wielkości twierdza.

Biegacze ruszą z przemyskiego Rynku, a więc w otoczeniu najważniejszych zabytków architektury obronnej Polski. Pobiegną unikalną trasą dróg fortecznych z okresu I Wojny Światowej na dwóch dystansach: Fortecznym – 21 km i Cesarskim – 55 km

Dystans >>FORTECZNY<< ok. 21 km

Start z Przemyskiego Rynku. Tu rozpoczynamy wspinaczką urokliwymi uliczkami na przemyski Zamek Kazimierzowski. Dalej alejkami Parku Zamkowego biegniemy w kierunku wyciągu narciarskiego. Będzie co wybiec!

Następnie przez Zielonkę drogami fortecznymi biegniemy w kierunku Prałkowiec, tu po 11 km docieramy do fortu VII Prałkowce, który jest półmetkiem naszego biegu. Powrót w kierunku Zielonki i stoku narciarskiego również drogami fortecznymi – w tym uwielbianymi przez przemyskich biegaczy „100 zakrętami”.

Przy parkingu obok stoku, przy trasie narciarskiej nr 3, wbiegamy na trasę downhillową – będzie stromo! Nią zbiegamy do dolnej stacji wyciągu krzesełkowego i dalej przez Park Zamkowy, mijamy Zamek i z górki do mety na przemyskim Rynku.

Dystans >>CESARSKI<< ok. 55 km

 

Trasa biegu wiedzie głównie południowo – wschodnią częścią pierścienia zewnętrznego Twierdzy Przemyśl. Start z Przemyskiego Rynku, tu rozpoczynamy wspinaczkę urokliwymi uliczkami na przemyski Zamek Kazimierzowski. Dalej biegniemy alejkami Parku Zamkowego w kierunku wyciągu narciarskiego.

Następnie przez Zielonkę biegniemy w kierunku Prałkowiec, tu po 11 km docieramy do fortu VII Prałkowce. Powrót w kierunku Zielonki i na 16 km docieramy do Fortu VI Iwanowa Góra potocznie nazywanego fortem Helicha, dalej przez Fort V Grochowce, Fort IV Optyń w Pikulicach i na 28 km dobiegamy do fortu III Łuczyce. Z Łuczyc kierujemy się na Fort II Jaksmanice, następnie Fort I Siedliska „Salis Soglio” i na 38 km mijamy ostatni fort na trasie biegu Fort XV „Borek”.

Wracamy do Przemyśla przez Krówniki, Kopiec Tatarski, trasą downhillową przy wyciągu narciarskim, Park Zamkowy, Zamek. Do mety na przemyskim Rynku zbiegamy pięknymi uliczkami starego miasta. A tam? Obowiązkowe foto przy Szwejku i węgierskich huzarach!

Limit uczestników biegu na dystansie Fortecznym – 250 osób

Limit uczestników biegu na dystansie Cesarskim – 250 osób

Zapisy i szczegółowe informacje na stronie: www.ultramaratontwierdzaprzemysl.pl

Serdecznie zapraszamy!

Festiwal Biegów został patronem medialnym Wyszehradzkiego Ultramaratonu Twierdza Przemyśl.

Wyszehradzki Ultramaraton Twierdza Przemyśl w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

Red. / org.


Polecamy również:


Podziel się: