Wyzwanie! 3 Polaków wśród 42 zawodników i 7 maratonów na 7 kontynentch w 7 dni


Opublikowane w wt., 28/01/2020 - 13:23

42 zawodników z 17 krajów 6 lutego stanie na starcie World Marathon Challenge. Po raz pierwszy w tym gronie znajdą się Polacy.

Uczestnicy wyzwania mają do pokonania 7 maratonów na 7 kontynentach w 7 dni. Rozpoczną od Antarktydy, później przeniosą się do RPA, gdzie pobiegną w Kapsztadzie. Następny dzień to start w Perth w Australii. Azję zaliczą w Dubaju. Europejski maraton zrobią w Madrycie, skąd polecą do Brazylii, gdzie organizatorzy przygotowali nowość - start w Fortalezie. Ostatni bieg czeka na nich 12 lutego w Miami.

Spróbuje się z tym zmierzyć 15 kobiet i 27 mężczyzn. Z wyzwaniem powalczy również trzech Polaków. Łukasz Urbaniak, zrobił już Koronę Maratonów w Polsce, trzy razy sięgnął po Koronę Półmaratonów. Startował w Baikal Ice Marathon, Petra Desert Marathon, w Nowym Jorku i Wiedniu, a teraz wysoko podniósł sobie poprzeczkę i na start wybiera się z nadzieją na tytuł pierwszego Polaka, który przekroczy linię mety wyzwania.

Taką samą szansę ma Krzysztof Stępień, doświadczony zawodnik z Poznania. Na swoim koncie ma już maratony na każdym kontynencie, tyle że kolekcjonował je w dłuższym okresie. Ukończył m.in. Antarctic Ice Marathon i Maraton Bieguna Północnego. Biegał też w Himalajach.

Trzecim z Polaków jest Miłosz Pasiecznik, który dwukrotnie ukończył Bieg 7 Dolin. Raz zrobił to na dystansie 64 km, raz przebiegł pełną setkę. Startował także w Ultra Trail du Mont Blanc.

"Najwyżej... wezmę kredyt. Marzenia są warte wielkiej ceny!" Miłosz Pasiecznik, pierwszy Polak w 7/7/7 World Marathon Challenge

Biegania nie obawia się żaden z polskich zawodników, ale World Marathon Challenge to przede wszystkim ogromne wyzwanie logistyczne. Maratończycy nie mają czasu na regenerację. Wszystko toczy się w 168 godzin. Plan jest napięty. Czas pomiędzy startami spędza się w samolocie. Nie ma czasu na zwiedzanie, odpoczynek, chwilę dla siebie.

Niebawem napiszemy o "rywalach" Polaków w tegorocznym World Marathon Challenge. Zawodnicy są już właściwie w blokach startowych. Z organizatorem spotykają się już 3 lutego.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce