Yuki Kawauchi oficjalnie w kadrze na MŚ w Londynie


Japońska Federacja Lekkoatletyczna (YAAF) w przekazie „na żywo” ogłosiła skład reprezentacji kraju na Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce Londyn 2017. W sześcioosobowej kadrze maratońskiej zostało potwierdzone miejsce dla Yuki Kawauchiego, który trzecim miejscem w maratonie Fukuoka wypełnił kryteria startu.

Według deklaracji Kawauchiego, sierpniowy start w Londynie będzie jego ostatnim występem w oficjalnej reprezentacji kraju, dlatego podchodzi do niego niezwykle ambitnie. W rozmowie z „Japan Times” zapowiedział, że podczas mistrzostw da z siebie wszystko i będzie walczył o medal.

Deklarację potraktował z całą powagą. Końcówkę roku spędził w Londynie, gdzie testował trasę, na której odbędzie się maraton. W tym czasie Brett Larner, właściciel serwisu Japan Running News relacjonował przygotowania Japończyka, które polegały m.in. na poznaniu okolic planowanej wioski sportowej, znalezieniu sklepów z japońskim jedzeniem i opracowaniem logistyki poruszania się po Londynie, łącznie z miejscami, gdzie można wypożyczyć rower.

Zmotywowany do walki o medal Kawauchi po powrocie z rekonesansu, wystartował już 8 razy. Trzykrotnie zwyciężał, sześciokrotnie stawał na podium, dwukrotnie poprawiał rekord trasy.

Ostatnie zwycięstwo odniósł w miniony weekend na trasie Kuki Half Marathon, który odbywał się w jego rodzinnym mieście. Przed rokiem na tej samej trasie pobiegł... w garniturze, a i tak zajął 3. miejsce z czasem 1:06:42. Ten czas stał się nieoficjalnym rekordem świata w biegu w pełnym stroju urzędnika państwowego. Niestety trasa Półmaratonu Kuki nie posiada atestu i wynik nie został wpisany do księgi Guinnessa. W tym roku, już w sportowym stroju, Yuki wygrał i z czasem 1:05:03 ustanowił nowy rekord trasy.

W Londynie wesprze reprezentację w skład której weszli: Hiroto Inoue - ósmy zawodnik Tokyo Marathon i Kentaro Nakamoto - m.in. zwycięzca Beppu-Oita Marathon. Wśród pań maraton pobiegną: Yuka Ando - druga w Nagoya Marathon, Mao Kiyota - trzecia w Nagoya, oraz Risa Shigetomo - zwyciężczyni z Osaki.

MŚ w Londynie odbędą się w dniach 4-13 sierpnia.

IB

fot. wikipedia


Polecamy również:


Podziel się: