Z Oleśnicy do Świnoujścia dla Tosi. W składzie sztafety...


Opublikowane w wt., 14/01/2020 - 09:15

Tosia urodziła się ze SMA (rdzeniowym zanikiem mięśni). Chorobę można kontrolować lekiem. Jej rodzice mają jednak nadzieję na dostęp do innowacyjnej terapii, która mogłaby diametralnie zmienić ich sytuację. Niestety koszt takiej terapii jest niebotyczny. Tosi zanikają mięśnie, rodzice walczą o stan jej zdrowia, a biegacze z „Biegiem Po Marzenia” postanowili użyć własnych mięśni, by nagłośnić zbiórkę charytatywną.

- Historia Tosi mnie poruszyła. Poczułem więź emocjonalną z Tosią, bo to dotyczy mojego znajomego, z którym kiedyś grałem w piłkę - mówi Dawid Gajlusz z "Biegiem Po Marzenia", który jest jednym z organizatorów charytatywnego przedsięwzięcia.

27 marca wystartują sztafetą i pokonają 500 km z Oleśnicy do Świnoujścia. Na odzew wśród biegaczy nie trzeba było długo czekać. Sztafeta będzie się składała z 6 osób.

Pobiegną: Agata Matejczuk - finiszerka Biegu 7 Dolin, UTMB, medalistka mistrzostw Europy w biegu 24h w Albi...

„Jeżeli możemy zrobić coś, aby nagłośnić pilną zbiórkę pieniędzy na ratowanie życia dziecka i naszą pasją oraz umiejętnościami zmotywować ludzi z całej Polski, aby pomogli nam zorganizować leczenie, które w tym przypadku jest jedyną szansą na przeżycie, to nie ma się nad czym zastanawiać. Działamy!” - Agata Matejczuk

... a także Maciej Załustowicz, który obiecał pobiec w stroju wróżki, Łukasz Wawrzynek, który w ubiegłym roku pobiegł z Wałbrzycha do Kołobrzegu zbierając fundusze dla hospicjum, Dariusz Karczyński - dwukrotnie biegał w Krynicy, w ubiegłym roku zajął 19. miejsce w Beskidzkiej 160 na raty, Marek Piotrowski - biegacz, który chętnie się angażuje w biegowe akcje charytatywne. Każdy z uczestników tego biegu, pokona ok. 100 km

- W sztafecie pobiegnie 6 osób, bo takie są wymogi organizacyjne. Biegaczy będzie zabezpieczał suport na rowerach i samochód. Na drodze mamy ograniczone możliwości, ale będziemy również przebiegać przez miasta. Tam można nam towarzyszyć i bardzo zapraszamy. Niestety tylko tam, gdyż po opuszczeniu miasta znowu musimy pozostać w ograniczonym składzie - wyjaśnia Dawid Gajlusz.

Sztafeta pobiegnie przez Lubin, Polkowice, Nową Sól, Zielona Góra, Stargard. Zgodnie z planem w Świnoujściu powinna się pojawić 29 marca.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce