"Z sercem na dłoni” w Świerklanach w super atmosferze i gulaszem z dziczyzny [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 24/03/2019 - 18:30

Za nami 3. Charytatywny Bieg i Marsz Nordic Walking „Z sercem na dłoni”, z którego cały dochód przeznaczany został na rzecz Stowarzyszenia Osób Sprawnych i Sprawnych Inaczej „Uśmiech” ze Świerklan (powiat rybnicki). Wystartowało prawie 200 osób. 

Start i meta umiejscowiona była przy Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji. Trasa o długości 5,5 km prowadziła zarówno po asfaltowych drogach, jak i urokliwych leśnych ścieżkach. Stowarzyszenie Osób Sprawnych i Sprawnych Inaczej „Uśmiech” ze Świerklan działa od 2014 roku i zrzesza kilkadziesiąt osób w różnym wieku i z różnym stopniem niepełnosprawności, organizując dla nich m.in. zajęcia rehabilitacyjne oraz różnorodne warsztaty.

– Na zakończenie mojego  pobytu na ziemi śląskiej nie mogłem sobie odmówić startu w biegu charytatywnym. Towarzyszyła mu wspaniała atmosfera. Już na wejściu udało się odczuć sympatię organizatorów,  dla których zawodnicy byli najważniejsi. Kawa, herbata, cukierki to tylko początek miłego przyjęcia biegaczy. Doskonale i na miejscu zorganizowany parking, biuro zawodów. W pobliżu start i meta – to dodatkowe atuty –  relacjonuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów, który miał okazję pobiec w Świerklanach.

– Ale to nie koniec super organizacji tej imprezy!  Wspaniała trasa oraz ręcznie wykonane medale, a na zakończeni pyszny gulasz z dziczyzny zjedzony w kulturalnych warunkach – przy stole – to kolejne atuty. Oczywiście dokładki też były. To jeszcze nie koniec dobrych wieści – tuż przed dekorację organizatorzy dokonali losowanie nagród (duży plus bo nieraz przesuwa się losowania po dekoracji) i to wielu, wielu nagród ( szczęście też uśmiechnęło się do mnie – wróciłem z uchwytami do ćwiczenia pompek – na pewno się przydadzą).

– Polecam gorąco ten bieg wszystkim chętnym w kolejnych latach, a organizatorom należą się ogromne podziękowania. Wielu może uczyć się od nich organizacji imprez biegowych i wyjątkowej dbałości o biegaczy – podkreśla Marek Podraza.

Bieg wygrał Aleksander Zięba z KS Gminy Psary z czasem 19:46. Szczegółowe wyniki: TUTAJ.

Organizatorami imprezy była grupa biegowa Biegamy w Świerklanach oraz Stowarzyszenie Osób Sprawnych i Sprawnych Inaczej „Uśmiech”.

red. / Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce