Zalesewska Piątka otworzyła kolejny sezon biegowy z Agrobexem


Opublikowane w wt., 26/03/2019 - 10:41

W wyjątkowej, wiosennej aurze został otwarty w Zalasewie kolejny sezon biegowy. 9. Bieg Agrobex Zalasewska Piątka jest pierwszym w ramach trzeciego już Cyklu Biegów Agrobex 5/5 – informują organizatorzy w relacji prasowej z wydarzenia.

W marcowym słońcu, na leśnych ścieżkach Zalasewa 23 marca rywalizowało 205 biegaczy i miłośników nordic walking. Jako pierwszy po pokonaniu 5 km, na mecie zameldował się Radosław Pluciński ze Swarzędza z czasem 17:04.

– Mam za sobą biegową zimę i pierwsze starty w tym roku. Cieszę się, że dzień startu w Zalasewie przywitał nas piękną pogodą, a w dodatku udało mi się wygrać. To już moje piąte zwycięstwo w biegach Agrobexu – komentuje najszybszy zawodnik 9. Biegu AGROBEX Zalasewska Piątka. Jak zaznaczył zwycięzca, planuje już kolejne starty na dystnsach od 5 km do poznańskiego półmaratonu.

Z kolei w kategorii kobiet zwyciężyła Monika Brzozowska z Czerwonaka, osiągając czas 18:53.

W Zalasewie trwała także rywalizacja w ramach nordic walking, którą wygrał wśród mężczyzn Piotr Przymusiński z Poznania, a wśród kobiet – Elżbieta Gałkowska z Tuczna. Co istotne, na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale, a zwycięzcy otrzymali puchary.

Warto podkreślić, że 9. Bieg AGROBEX Zalasewska Piątka to pierwszy start w ramach już trzeciej serii cyklu Agrobex 5/5. Suma wyników pozwoli wyłonić i nagrodzić najlepszych z najlepszych. Dwa następne biegi - 6. i 7. Bieg Agrobex Piastowska Piątka - odbędą się w Pobiedziskach, odpowiednio 26 maja i 30 czerwca. Zostanie tam zaprezentowana nowa trasa, w pobliżu plaży nad Jeziorem Biezdruchowo.

Po wakacyjnej przerwie biegacze wrócą do rywalizacji 14 września w Poznaniu, gdzie blisko Warty wystartują w 2. Biegu Agrobex Wartka Piątka. Cykl będzie miał swój finał w Zalasewie 24 listopada. Za każdym razem biegacze i chodziarze będą rywalizować na dystansie 5 km.

- Trzeba ukończyć co najmniej trzy dowolne biegi, aby być sklasyfikowanym w całym Cyklu - podkreśla Przemysław Walewski, maratończyk i dyrektor biegów. Limit uczestników każdego z biegów to 250 osób.

Źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce