13,5 km, 27 km i 189 km. "Zamieć" w Szczyrku [ZDJĘCIA]

Opublikowane w ndz., 26/01/2020 - 18:51

Wojciech Probst i Szymon Nikiel zwyciężyli w Zamieci. Podczas dobowych zmagań pokonali rekordowe 14 okrążeń, co dało dystans 189 km (każda pętla po 13,5 km, +/- 948,3 m). Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem imprezy na trasie biegu w danym momencie może znajdować się tylko jeden z zawodników z pary. Drugi może go zmienić dopiero po powrocie do bazy. Najszybsze okrążenie w wykonaniu zwycięskiego duetu to 1:15:42, co oznacza, że... biegli szybciej niż zwycięzca Zadymy, czyli biegu na dystansie jednej pętli.

Drugie miejsce zajęli Łukasz Grzegorczyk i Juliusz Borawski, którzy nabiegali 162 km (12 okrążeń) a trzecie Paweł Perykasza i Łukasz Soblik z dystansem 148,5 km (11 okrążeń). Tyle samo pokonała zwycięska para mieszana, czyli Katarzyna Pomagaruk i Paweł Jakubczyk. Ewa Lech i Andrzej Zając zaliczyli o jedną pętlę mniej, zajmując tym samym drugie miejsce a Dominika Cieślak i Marcin Szymik z 9 okrążeniami (121,5 km) uplasowali się na trzeciej pozycji. W zmaganiach wziął udział tylko jeden duet żeński. Renata Dyduła i Mariola Maszewska-Wach Skrzyczne zdobyły 7 razy, pokonując tym samym dystans 94,5 km.

W zmaganiach indywidualnych najlepszy okazał się Szymon Biel, który jako jedyny pokonał trasę na Skrzyczne 10 razy (135 km). Podium dopełnili Tomasz Frącz i Michał Paczulski, obaj z dystansem 121,5 km. Frącz ukończył swoje ostatnie okrążenie o 33 minuty szybciej niż rywal. Najwytrwalsza z pań, Beata Blaszke, Skrzyczne zdobyła 7 razy, co daje 94,5 km. Drugie miejsce zajęła Barbara Olschimke-Marmurowicz (6 okrążeń, 81 km) a trzecie Agnieszka Barczyk (również 81 km, ze stratą 2 godzin i 34 minut do drugiej zawodniczki).

W Szczyrku ścigano się także na krótszych dystansach. Na 27 km triumfował Karol Urbańczyk (2:38:17) przed Piotrem Brzozą (2:42:06) i Dawidem Studenckim (2:42:44). Wśród pań najszybsza była Barbara Chrzanowska (3:07:16), drugie miejsce zajęła Anna Kącka (3:13:32), a trzecie Marzena Ogerman–Diekas (3:13:47).

Najkrótszy dystans wygrał Zbigniew Jaworski (1:20:29) przed Mariuszem Miśkiewiczem (1:25:48) i Mieczysławem Sikorą (1:30:39). Najszybszą z pań okazała się Justyna Adamus–Kowalska (1:44:35), która była też ósma w klasyfikacji open. Drugie miejsce wywalczyła Adrianna Kapphloz (1:47:13), a trzecie Anna Rusin (1:57:34).