zBiegiemNatury wystartowało w Warszawie

Opublikowane w wt., 29/10/2013 - 12:10

zBiegiemNatury na warszawskich Młocinach

Akcja radiowej „Trójki” i Stowarzyszenia Grand Prix Poznania już ma 2 lata, ale w Warszawie wystartowała dopiero 27 października 2013 roku. Inauguracji cyklu w stolicy miałam okazję przyglądać się z bliska – pisze Irina Hulanicka, Ambasadorka Festiwalu Biegowego.

Zanim jednak odbył się premierowy bieg, organizatorzy rozpisali konkurs na trasę w Warszawie. Można było głosować na 5 tras: Lasek na Kole, Las Kabacki, Lasek Bielański, Las Sobieskiego i Młociny. W głosowaniu wygrała trasa Lasek na Kole, ale zawody odbyły się na Młocinach.

Tak było w niedzielę

Niedziela 27 października. Pogoda letnia - 22 stopnie Celsjusza. Fantastycznie, bo rok temu na Młocinach o tej porze roku był… śnieg . Pierwsze z przełajową trasą zmierzyły się dzieci.  Pięćdziesięcioro maluchów wystartowało pod hasłem „Dzieciaki zBiegiemNatury”.

W głównym biegu na trasie 5-km o godzinie 11:00 wystartowało 250 osób. Wygrał Rafał Rusiniak (17:16) przed Jakubem Pudełko (17:37) i Andrzejem Ignatowiczem (17:57).  Wśród kobiet wygrała Joanna Schab (19:26) przed Martyną Wiśniewską (21:05) i Ewą Mikusek (22:15). Po biegu każdy dostał herbatkę i rogalika. I zaproszenie na kolejny bieg. Ten już 17 listopada.

Od października do marca

W ramach cyklu do marca odbędzie się jeszcze 5 biegów. By zdobyć medal trzeba ukończyć co najmniej cztery z sześciu zawodów. Oprócz klasyfikacji indywidualnych prowadzone jest też kalsyfikacja drużynowa.

Co sobota o 8:20 w radiowej „Trójce” - audycja „Z biegiem natury”, gdzie można posłuchać rad zaproszonych gości i ekspertów dotyczących wszystkiego, co ma związek z aktywnością w naturze. Polecam!

Irina Hulanicka, Ambasador Festiwalu Biegowego, jedna z finalistek konkursu na trasę cyklu w Warszawie. Stawiała na… Młociny!