[ZDJĘCIA] Czerwonak świętował niepodległość na pięć sposobów

Opublikowane w pon., 11/11/2019 - 17:06

Bieg na 5 i 10 km, biegi dzieci, marsz nordic walking i sztafety – tyle działo się podczas imprezy „Czerwonak biega dla niepodległej”.

Czerwonak to gmina położona na granicy z Poznaniem. Już po raz ósmy Święto Niepodległości obchodzono na sportowo.

Pierwsze na starcie stanęły dzieci, które startowały w sześciu kategoriach wiekowych. Miały do pokonania od 100 do 800 metrów.

Bieg na 5 km i 10 km wystartował razem. Na krótszym dystansie (wystartowało 83 zawodników) najszybszy okazał się Tomasz Kaczor z W Tomasz Kaczor arty Poznań – 19 minut i 21 sekund przed Radosławem Pawlakiem (19.57) i Krzysztofem Smornowskim (20.11). Wśród pań triumfowała Małgorzata Wawrzyniak (21.01), która dodatkowo była piąta w kategorii open. Druga na mecie była Magdalena Kierzek (23.45), a trzecia Agata Madej (24.44).

Dystans 10 km (70 uczestników) najszybciej pokonał Robert Walczak (39.51) przed Filipem Mańczakiem (40.09) i Markiem Półtorakiem (40.28). Najlepszą kobietą okazała się Katarzyna Łatyszew (38.09), druga na podium stanęła Beata Simlat (49.37), a trzecia Karolina Jarczyk (49.40).

Najszybsza sztafeta na pokonanie 10 km (2 x 5 km) potrzebowała 37 minut i 20 sekund. Z kijkami na 5 km najlepiej poradzili sobie Robert Adamski (32.06) i Karolina Kozłowska (35.54).