"Wybiegaj Krew i Szpik". Wyjątkowy bieg w Warszawie - ruszają zapisy!


Opublikowane w pon., 27/05/2019 - 15:37

Takiej imprezy w Warszawie i na Mazowszu jeszcze nie było! Już 20 czerwca na Błoniach PGE Narodowego odbędzie się premierowo Bieg „Wybiegaj Krew i Szpik”. We wtorek 28 maja o godz 18:00 ruszają zapisy do tego wyjątkowego wydarzenia.

„Wybiegaj Krew i Szpik” to o nowa i bardzo ważna inicjatywa organizatorów Biegu „Wybiegaj Sprawność”, którego ostatnia edycja odbyła się co prawda jesienią ubiegłego roku, ale jego ważne przesłanie wciąż obecne jest w życiu i pracy wielu ludzi i nieustannie przybiera kolejne formy pomocy potrzebującym.

– Naszą ideą jest promowanie honorowego krwiodawstwa i dawstwa szpiku. Sytuacja w tej materii jest bardzo zła! - alarmuje Janusz Bukowski ze Stowarzyszenia „Dać Siebie Innym”, pomysłodawca „Wybiegaj Krew i Szpik”.

– Nie zdajemy sobie sprawy, że czasy w jakich żyjemy - żywienie się fast foodami, ograniczanie aktywności fizycznej na rzecz zabawy przy elektronice, ogromny stres w pracy i wywoływane nim zaburzenia w funkcjonowaniu organizmów - w konsekwencji dyskwalifikują setki tysięcy osób jako dawcę krwi. Nasz bieg, a zarazem happening, ma być krzykiem ostrzegawczym. Ma zwrócić uwagę na ten coraz bardziej społeczny problem, bo dziś wiele operacji i zabiegów jest przesuwanych, czy wręcz odwoływanych z powodu braku krwi.

– Niestety krwi nie nie się wyprodukować. To nie jest kran z wodą. Potrzeba Zdrowego Człowieka dla Chorego Człowieka - nie ma alternatywy! – akcentuje Janusz Bukowski.

Bieg „Wybiegaj Szpik i Szpik” nie ma określonego dystansu. Będzie można pokonać od 1 do 5 km. Start zlokalizowany zostanie w sąsiedztwie bramy nr 2 PGE Narodowego.

Bieg jest zupełnie bezpłatny, a organizatorzy przygotowują się na maksymalnie pół tysiąca uczestników. – Pierwsze 250 zarejestrowanych osób, które stawią się do biura zawodów do godziny 15:30, otrzyma numer startowy i pamiątkowy medal z certyfikatem Mennicy Narodowej – zachęca maratończyk Jakub Nowak, który wraz z Fundacją Action-Life będzie pomagał Januszowi Bukowskiemu w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

– Ponadto dla osób które w dniach od 1 do 19 czerwca oddadzą krew i przyniosą do biura zawodów zaświadczenie, czeka pamiątkowa koszulka ufundowana przez Narodowe Centrum Krwi – dodaje Janusz Bukowski.

Zapisy do biegu ruszają 28 maja o godzinie 18:00 na stronie www.wybiegajkrewiszpik.pl (tam również regulamin biegu).

Nasz portal objął patronat medialny nad „Wybiegaj Krew i Szpik” – jesteśmy zaszczyceni móc współtworzyć to wydarzenie. Gorąco zapraszamy Was na start – widzimy się 20 czerwca na błoniach PGE Narodowego!

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce