Ruszyły zapisy na Zielonka Challenge:. „Nie będzie łatwo”


Opublikowane w wt., 22/03/2016 - 09:20

W czerwcu na terenie Puszczy Zielonka w Wielkopolsce, rozegrana zostanie pierwsza edycja imprezy pn. Zielonka Challenge. Uczestnicy zawodów będą mieli do pokonania trzy dystanse od półmaratonu po ok. 75 km. Osoby chętne podjąć wyzwanie mogą już się zgłaszać – zapisy i pomiar czasu na imprezę przeprowadzi Festiwal Biegów.

Impreza przypadnie do gustu zwłaszcza biegaczom, którzy startowali w cyklu Warta Challenge Maraton & Half. Po serii pięciu rund w zimowej scenerii (no może nie zawsze) teraz przyszedł czas na letni sprawdzian formy.

– Mieszkając na terenie puszczy uznałem, że te piękne tereny zasługują na to, żeby je pokazać innym osobom. Początkowo plan zakładał, że miał być to tylko bieg ultra. Jednak chcąc dotrzeć do szerszej rzeszy uczestników, dodaliśmy jeszcze dwa krótsze dystanse – mówi Krzysztof Pilarski, komandor biegu.

Biegi odbędą się na dystansach 21 km, 42 km oraz 75+ km. Start i meta znajdować się będzie w Owińskach, oddalonych tylko 15 km od Poznania. Trasa poprowadzi przez gminy Czerwonak, Murowana Goślina czy też Pobiedziska. Biegacze na swojej drodze napotkają m.in. Dziewiczą Górę (144,9 m n.p.m.).

– Wiele osób pyta mnie o to, czego można się spodziewać po tym biegu. Ja zawsze przywołuję nazwę imprezy - Zielonka Challenge. Chciałbym, żeby to było wyzwanie. Dla uczestników nie będzie to kolejny start na zaliczenie dystansu, ale na pokonanie go. Nie będzie łatwo. Sprzyja temu także ukształtowaniu terenu – twierdzi nasz rozmówca.

Łącznie limit uczestników wynosi 900 osób. Zapisy trwają od kilkudziesięciu godzin i jak do tej pory zagasiło się ponad 60 osób.

– Przypuszczam, że największym zainteresowaniem cieszyć się będzie półmaraton (limit 400 osób - red). W drugiej kolejności będzie maraton (limit 300 osób – red). Najmniejsze zainteresowanie może być biegiem ultra, bo i tych biegaczy jest najmniej. To ma też odzwierciedlenie w limicie (200 osób). Zdaje sobie sprawę, że na nizinach jest mało biegów ultra. Większość odbywa się w terenach górzystych. Ja jednak chciałbym pokazać tutejsze piękne tereny, cudowne jeziora przy których będziemy biec. Mam nadzieję, że impreza się przyjmie, wpisze w kalendarz i będzie chlubą całej Wielkopolski – dodaje Krzysztof Pilarski.

Zielonka Challenge wystartuje 18 czerwca. Centrum zawodów znajdować się będzie przy ul. Plażowej 1. Początek biegu o godzinie 8:00. Zapraszamy!

Zielonka Challange w naszym KALENDARZU IMPREZ

RZ


Polecamy również:


Podziel się: