Zimowe "Wulkany" już w sobotę. Są jeszcze wolne miejsca


Opublikowane w wt., 27/11/2018 - 10:13

W najbliższą sobotę - 1 grudnia br. - zapraszamy do udziału w wyjątkowym, rekreacyjnym i turystycznym wydarzeniu pn. Zimowe Wulkany 2018 w Krainie Wygasłych Wulkanów, w Stolicy Polskiego Złota, a zarazem w najstarszym Mieście w Polsce – Złotoryi.

Informacja Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking

To pierwsza edycja zimowych Wulkanów. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking przy współpracy Miasta Złotoryja wraz ze Złotoryjskim Ośrodkiem Kultury i Rekreacji.

Uczestnicy mają do wyboru 3 zróżnicowane trasy: ok. 20 km, ok. 10 km (Średnie Przejście) i ok. 3 km (Małe Przejście). Trasy są dobrane tak, by pokazać jak najwięcej walorów krajoznawczych w Złotoryi i okolicy - przede wszystkim wygasłe wulkany i charakterystyczne ukształtowanie terenu.

Podczas rajdu nie będzie rywalizacji „na czas”. Wszyscy uczestnicy będą się poruszać razem, w jednej grupie. Marsze prowadzą wykwalifikowani instruktorzy i sędziowie z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking.

Wszystkie trasy wystartują o innej godzinie. Na mecie wszyscy uczestnicy otrzymają ciepły posiłek, ponadto medal „finishera”, który zostanie im uroczyście wręczony na scenie w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji przez Gości Honorowych.

Po wręczeniu medali i wyróżnień nastąpi premiera cyklu filmów na dużym ekranie (sala kinowa) autorstwa i w reżyserii PSNW pt. „Polska Chodzi”. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. To 5 krótkich odcinków, gdzie w głównych rolach zobaczycie naszych uczestników, ale także instruktorów i trenerów, Pasjonatów, którzy opowiadają o rewolucyjnej mocy nordic walking oraz o roli nordic walking w ich życiu.

Na koniec części teoretycznej nastąpi krótka dyskusja na temat rozwoju nordic walking w Polsce w roku 2019 oraz wyznaczenie kierunku rozwoju dla nordic walking.

Udział zapowiedziało już ponad 220 uczestników z całego kraju. Wszystkie miejsca na trasę 20 km i 3 km rozeszły się w ciągu 2 dni. Zostało trochę miejsc na trasę 10 km. Serdecznie zapraszamy!

Przypomnijmy, że Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking 3 lata temu zapoczątkowało wielką „rewolucję nordic walking”, czyli innowacyjne, rekreacyjne i turystyczne, podejście do nordic walking. Przede wszystkim: bez rywalizacji „na czas”. Właśnie dlatego pierwszy raz nie odbyły się Mistrzostwa Polski, organizowane przez PSNW cyklicznie od 8 lat.

- To bardzo pewny i konkretny krok w stronę: przyjemnej rekreacji, turystyki aktywnej, integracji, ale przede wszystkim: zdrowia. To potwierdzenie naszego wspólnego motta, że „nordic walking to coś więcej” - podkreśla Paulina Ruta, prezes PSNW.

W jednym z naszych wydarzeń rekreacyjnych w tym roku, w ramach projektu pn. „4 Strony Nordic Walking”, współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, udział wzięło jednorazowo ponad 600 uczestników! Tłumy podczas naszych zajęć nordic walking na polskich plażach w najwyższym sezonie wakacyjnym w strefie nordic walking, niesłabnące zainteresowanie nordic walking w polskich górach, podczas naszych nocnych, zimowych wypraw i biwaków...

Zdrowotne kąpiele śnieżne i zimowe kąpiele w górskich wodospadach, połączone z nordic walking, do których przekonuje się coraz więcej osób! To świadczy o tym, że idziemy w bardzo dobrą stronę i stawiamy kolejny, pewny krok do rekreacji, integracji, turystyki i zdrowia.

Dziewiąta edycja „letnich” Wulkanów odbędzie się na przełomie maja/czerwca 2019. Planujemy kilka tras o różnych długościach (także nocno-dzienną). Zapisy ruszą 1 marca 2019.

Informacje szczegółowe, regulamin, zapisy: www.wulkany.com.pl (zakładka ZIMOWE WULKANY 2018)

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego - Cezary Przybylski.

Projekt jest współfinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Woj. Dolnośląskiego. Partnerem organizacyjnym jest Miasto Złotoryja z jednostkami podległymi. Identyfikatory dla wszystkich uczestników funduje firma Cartpoland - Polski Producent Kart Plastikowych.

źródło: Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce