Zimowy bieg pod Liwoczem: Pobiegli dla Kamila i Doroty


Opublikowane w pon., 21/01/2019 - 14:39

Kamil Kardaś z Błażkowej oraz Dorota Machowska z Jodłowej walczą z poważną chorobą. To właśnie dla nich zorganizowano pierwszy Zimowy Bieg Pod Liwoczem Cross Run Błażkowa – Dębowa 2019.

- Jego celem była popularyzacja i upowszechnianie biegania, jako najprostszej formy aktywności fizycznej w każdym wieku oraz pozyskanie środków finansowych na dalsze leczenie Kamila Kardasia z Błażkowej oraz Doroty Machowskiej z Jodłowej - mówi Mariusz Kłusek, organizator biegu.

Bieg odbył się 19 stycznia w sobotę. Biegały dzieci na dystansach od 200 do 800 metrów, a starsi rywalizowali na dystansie 5 i 10 km, a także w nordic walking na 5 km. W rywalizacji wzięło udział ponad 200 osób, a z dziećmi ta liczba była jeszcze większa. Wszystkim dopisała wspaniała pogoda.

Na głównym dystansie zwyciężył Grzegorz Rosłoński z Szymbarku, a w kategorii kobiet wygrała Sylwia Wiatr z Łęgu Tarnowskiego. – Był to bardzo fajny bieg po ciekawych i górzystych rejonach – powiedział nam zwycięzca.

Na dystansie pięciu km zwyciężył Paweł Marzec z Tarnowa oraz Małgorzata Ligęska ze Spartanu Dębica. W marszu nordic walking najlepszy był Tomasz Wojtowicz z Widacza. Pełne wyniki: TUTAJ.

Organizatorami biegu byli: Wisłoka Błażkowa, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej, Stowarzyszenie Jodłowska Akademia Piłkarska Diament, Stowarzyszenie Dębowa Razem, Klub Biegacza Maratończyk Dębica.

Więcej zdjęć: TUTAJ

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce