Złoto-srebrny Stadion Śląski, Continental Tour także w Afryce


Opublikowane w pt., 24/01/2020 - 13:57

Światowa Federacja Lekkoatletyczna (World Athletics) podjęła ostatnie decyzje, gdzie w tym roku będą odbywały się mityngi złotej i srebrnej rangi. Pierwszy raz impreza zawita do Afryki.

Continental Tour to najmłodsze “dziecko” World Athletics. Mityngi mają być uzupełnieniem Diamentowej Ligi. Podzielono je na trzy klasy: złotą, srebrną i brązową.

Najbardziej prestiżowa będzie oczywiście ta pierwsza. Wśród 10 mityngów jest memoriał Kamili Skolimowskiej rozgrywany na Stadionie Śląskim. Odbędzie się 6 września i będzie przedostatnim przed finałem w Zagrzebiu. World Athletics podkreśla, że mityngi Continental Tour Gold Label zawitają na cztery kontynenty. W Azji będą w Tokio i Nanjingu, w Ameryce Północnej w Kingston, w Europie w holenderskim Hengelo, fińskim Turku, czeskiej Ostrawie, chorwackim Zagrzebiu i wspomnianym Chorzowie. W Afryce mityng odbędzie się w Nairobi.

World Athletics chciałaby, by w przyszłym roku dołączyły dwa kolejne kontynenty – Oceania i Ameryka Południowa. W tym roku będą tam mityngi klasy srebrnej – w Brisbane i Sao Paolo. Jeśli federacja uzna, że wszystko było na odpowiednim poziomie, w kolejnej edycji awansują do klasy złotej.

W srebrnej też zaplanowano dziesięć mityngów. Wśród nich znalazł się memoriał im. Janusza Kusocińskiego (24 maja), także rozgrywany na Stadionie Śląskim. Pozostałe to zawody w Grenadzie i na Jamajce i pięć w Europie – słowackie Samorin, Madryt, Lucerna, Rovereto we Włoszech i Berlin.

Podczas memoriału Kamili Skolimowskiej odbędzie się rywalizacja w ośmiu konkurencjach. Panowie będą rywalizować na 200 m, 400 m i 800 m, w skoku o tyczce, pchnięciu kulą, rzutach dyskiem, oszczepem i młotem. Jest więc szansa na wysokie miejsca Polaków, którzy będą faworytami kilku konkurencji. Panie będą ścigać się na 100 m, 100 m przez plotki, 400 m i 1500 m, a także w skoku wzwyż, pchnięciu kulą, rzutach dyskiem i oszczepem.

W każdym mityngu klasy złotej suma nagród będzie wynosiła 200 tys. dolarów. W srebrnym 75 tys. dolarów. 20 tys. dolarów dostaną najlepsi zawodnicy w biegach na 200 m, 3000 m z przeszkodami, w trójskoku, rzucie dyskiem i młotem, których zabraknie w rywalizacji podczas Diamentowej Ligi.

AK


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce