Zmarł podczas przebieżki. "Biegał dla przyjemności, rekreacyjnie". Badajcie się!


Opublikowane w czw., 14/03/2019 - 16:47

42-letni mężczyzna zasłabł i, mimo reanimacji, zmarł podczas przebieżki w Nowej Soli w województwie lubuskim. Do tragedii doszło we wtorkowe popołudnie niedaleko Parku Odra, na chodniku przy ul. Wroclawskiej.

Świadek zdarzenia powiedział dziennikarzowi Gazety Lubuskiej, że mężczyzna w stroju biegowym zatrzymał się podczas przebieżki i nagle osunął na ziemię. Mieszkaniec Nowej Soli próbował udzielić pomocy, ponieważ mężczyzna nie oddychał – zadzwonił po pogotowie i podjął reanimację. Kontynuowali ją przybyli ratownicy, ale bezskutecznie. Biegacz zmarł.

– Według wstępnych ustaleń, śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych – powiedziała nam rzeczniczka policji w Nowej Soli, sierżant sztabowa Renata Dąbrowicz-Kozłowska. – Coś w organizmie nie "zagrało", że tak powiem kolokwialnie. Konkretny, medyczny powód zgonu znamy, ale nie mogę jej państwu ujawnić, bo są jeszcze prowadzone czynności sprawdzające. Powiem tylko, że przyczyna śmierci jest związana ze stanem zdrowia mężczyzny. Nie ma jednak potrzeby wykonywania sekcji zwłok, lekarze i prokurator wykluczyli udział osób trzecich, nie ma też podejrzeń, żeby zdarzyło się coś nadzwyczajnego – dodała. – Jeśli nagle nie wyniknie nic nadzwyczajnego, sprawa zostanie prawdopodobnie umorzona – powiedziała rzeczniczka policji w Nowej Soli.

Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze Gazety Lubuskiej, 42-letni mężczyzna leczył się od niedawna na nadciśnienie. Biegał rekreacyjnie, dla przyjemności i poprawy zdrowia.

Przypominamy zatem raz jeszcze: jeśli chcesz zacząć biegać – koniecznie zrób podstawowe badania lekarskie! To niewiele czasu i pieniędzy, a może wpłynąć na Twoje bezpieczeństwo. A jeżeli już biegasz – także raz na jakiś czas się przebadaj. Zdrowie nie jest wiecznie takie samo, warto jego stan monitorować, zwłaszcza uprawiając jakąkolwiek aktywność fizyczna wiążącą się z wysiłkiem dla organizmu. Nasi eksperci podpowiadają TUTAJ, jakie badania warto zrobić i na co zwrócić uwagę.

Dbajcie o siebie, życzymy zdrowia!

redakcja

źródło: Gazeta Lubuska


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce