Zmiany w BiegamBoLubię Lasy! Już nie za darmo, ale dla bezdomnych zwierząt


Opublikowane w czw., 17/01/2019 - 11:29

Cykl imprez BiegamBoLubię Lasy, organizowanych przez Lasy Państwowe, zostanie zorganizowany już po raz piąty. Cieszył się od początku dużym powodzeniem i sympatią. Biegających przyciągały dobrze zorganizowane w pięknym lesie wydarzenia, za które nie trzeba było płacić (darmowy pakiet startowy z techniczną koszulką i innymi biegowymi gadżetami dla każdego), a którym towarzyszyły leśne stoiska edukacyjne i wspólna zabawa przy grochówce.

W roku 2019 na dobrze przygotowanych i oznakowanych ścieżkach Nadleśnictwa Chojnów koło podwarszawskiego Piaseczna biegacze spotkają się, jak zwykle, cztery razy, w każdą porę roku.

Zimowa inauguracja tegorocznego cyklu odbędzie się 24 lutego, a kolejne biegi:

  • #2 Wiosna – 14 kwietnia,
  • #3 Lato – 14 lipca,
  • #4 Jesień i podsumowanie cyklu – 13 października.  

Organizatorzy biegów wprowadzają w roku 2019 kilka istotnych zmian.

W Lesie Chojnowskim będzie mogło biegać i maszerować z kijami więcej osób niż do tej pory. Na Zimę przygotowali 500, na Wiosnę – 550, a na Lato i Jesień – po 600 miejsc dla biegaczy oraz 75 (zima) i po 100 miejsc (pozostałe imprezy) dla osób z kijami nordic walking. Biegi dla dzieci nie będą miały limitów. Powinno to zaspokoić ogromny zawsze popyt i ułatwić zapisy, z którymi rokrocznie były różne problemy.

Posłuży temu także zmiana formuły zapisów. Będą one otwierane równo miesiąc przed każdym biegiem (a zatem, na bieg zimowy rozpoczną się 24 stycznia) i dostępne dla wszystkich chętnych (do tej pory pierwsza tura zapisów obejmowała tylko uczestników wcześniejszych biegów, reszta miała szansę dopiero później, na miejsca niewykorzystane).

Po 4 latach biegania w lesie za darmo, w tym roku trzeba będzie uiścić opłatę startową. Będzie ona jednak niewielka – 11 złotych – i w całości przeznaczona na potrzeby schroniska dla bezdomnych zwierząt w Celestynowie koło Otwocka.

Pojawi się tez więcej nagród. Po każdym z czterech biegów honorowani będą nie tylko najlepsi w klasyfikacji open biegów na 5 i 10 km oraz marszu nordic walking, ale także zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych (do tej pory kategorie były nagradzane dopiero na zakończenie cyklu).

– Projekt BiegamBoLubię LASY powstał, by zachęcić do uprawiania sportu na terenach leśnych, biegania po świeżym powietrzu i poznania nowych, nieodkrytych dotąd zielonych ścieżek – mówią organizatorzy. – Kto do tej pory biegał tylko po asfaltowych ulicach miasta, dzięki akcji BBL LASY i gościnności Nadleśnictwa Chojnów może sprawdzić, co woli. Bieganie po lesie to coś dla ciała i ducha, potwierdzi to chyba każdy, kto miał okazję być z nami podczas poprzednich edycji BiegamBoLubię LASY.

Regulamin cyklu pojawi się już wkrótce, inauguracyjny bieg Zima – 24 lutego, a elektroniczne zapisy ruszą za tydzień 24 stycznia o godzinie 17:30.

Odpowiednie linki znajdziecie TUTAJ.

Piotr Falkowski

zdj. BiegamBoLubię Lasy


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce