Zmierz się z Sebastianem Coe w wirtualnej rywalizacji


Opublikowane w czw., 30/07/2020 - 10:04

Organizatorzy mistrzostw świata w półmaratonie Gdynia 2020 zachęcają do wzięcia udziału w szeregu wyzwań biegowych, w których rywalami amatorów będą wybitni sportowcy. Na pierwszy ogień każdy ma szansę zmierzyć się z Sebastianem Coe – byłym rekordzistą świata, mistrzem olimpijskim, a obecnie przewodniczącym Światowej Federacji Lekkoatletycznej.

Sebastian Coe to dwukrotny mistrz olimpijski na dystansie 1500 metrów, a obecnie prezydentem World Athletics. Ponadto Brytyjczyk ustanawiał rekordy świata na 800 metrów, 1000 metrów, 1500 metrów oraz 1 mili (1600 m) i właśnie na tym ostatnim dystansie zmierzy się z zawodnikami trenującymi przed World Athletics Half Marathon Championships.

Wyzwanie „Pierwsza mila z Sebastianem Coe” rozpoczęło się 27 lipca i potrwa do 9 sierpnia. Bezpłatna rejestracja i więcej informacji znajduje się na www.AllYouNeedIsRunning.com.

W następnych tygodniach dystans do przebiegnięcia, w ramach kolejnych wyzwań, będzie się zwiększał. Wszystko to, by zawodnicy mogli jak najlepiej poradzić sobie 17 października podczas World Athletics Half Marathon Championships biegu masowym oraz - ostatnią nowością - biegu wirtualnym.

Organizatorzy zachęcają, by zawodnicy, podczas procesu rejestracji, wsparli finansowo Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, które jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children’s Villages, działającej w 136 krajach świata od 70 lat. Celem organizacji jest niesienie pomocy dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców.

Gdyńscy organizatorzy przypominają również, że decyzja odnośnie organizacji masowego biegu konwencjonalnego w ramach World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 zostanie podjęta do końca sierpnia. Jednak niezależnie od tego, nową inicjatywą Światowej Federacji Lekkoatletycznej oraz Lokalnego Komitetu Organizacyjnego jest organizacja największego na świecie półmaratonu w formule wirtualnej.

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce