Znamy termin i miejsce Memoriału Ireny Szewińskiej


Opublikowane w śr., 17/04/2019 - 13:51

Nie Stadion Śląski, nie PGE Narodowy, a stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy ugości uczestników 1. Memoriału Ireny Szewińskiej. Zawody zaplanowano na 12 czerwca, już można kupować bilety.

Memoriał to inicjatywa PZLA na uhonorowanie naszej najwybitniejszej polskiej lekkoatletki. Termin imprezy jest związany bezpośrednio z dniem śmierci Pani Ireny.

Zmarła Irena Szewińska. Legenda

Na stadionie Zawiszy zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca lekkoatletkę.

Na bieżni, skoczni czy rzutniach ma się pojawić cała czołówka Polskich zawodników oraz gwiazdy światowego formatu. Na szczegóły przyjdzie jeszcze poczekać, organizatorzy potwierdzili już starty polskich gwiazd - Igi Baumgart-Witan, Justyny Święty-Ersetic, Ewy Swobody, Pawła Fajdka, Wojciecha Nowickiego, Michała Haratyka i Konrada Bukowieckiego.

Wiadomo już też, że impreza rozpocznie się od konkurencji, w których startowała Irena Szewińska - biegami na 100 i 400m. W programie mityngu znajdą się też biegu na 100m i 110m ppł., 800m oraz 3000 metrów z przeszkodami. Odbędą się też konkursy skoku w dal, pchnięcia kulą i rzutu młotem.

Memoriał Ireny Szewińskiej będzie kontynuacją Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego Bydgoszcz Cup.

Irena Szewińska przez większość życia związana była z Warszawą. W stolicy brakuje jednak lekkoatletycznego stadionu z prawdziwego zdarzenia – PGE Narodowy nie posiada okrężnej bieżni.

Z kolei zmodernizowany Stadion Śląski w Chorzowie gości już uczestników Memoriału Kamili Skolimowskiej oraz Janusza Kusocińskiego, a w 2019 r. także Mistrzostw Polski uświetniających 100-lecie istnienia PZLA. Dodatkowo miasto jest też kandydatem do organizacji Mistrzostw Europy w 2022 roku.

W Bydgoszczy Irena Szewińska w 1976 roku pobiła rekord świata na 400 metrów (49.75). Wielokrotnie wspierała miasto w staraniach o imprezy rangi międzynarodowej, o czym pamiętają włodarze miasta i działacze Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki. To oni najmocniej chcieli sprowadzić Memoriał do Bydgoszczy. – Wiem, że dobrze uczcimy pamięć Ireny Szewińskiej, która od 2005 roku nosi godność Honorowej Obywatelki Bydgoszczy – zapewniał na konferencji prasowej zapowiadającej memoriał prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. 

Bilety na mityng dostępne są w serwisie Ticketmaster oraz w salonach empik.

źródło: Gazeta Pomorska


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce