Znamy termin ORLEN Warsaw Marathon 2018


Jedna z największych imprez biegowych w Polsce będzie miała swoją kontynuację. Szósty ORLEN Warsaw Marathon odbędzie się 22 kwietnia 2018 r.

Impreza już po raz szósty z rzędu będzie też gospodarzem Mistrzostw Polski w męskim maratonie. Zapowiada się ciekawa rywalizacja zwłaszcza, że wyjazdem na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy do Berlina jest zainteresowanych więcej zawodników niż na tegoroczne mistrzostwa świata.

W 2017 r. ORLEN Warsaw Marathon ukończyło 5 522 osób, co imprezie dało dopiero trzecie miejsce w kraju pod względem frekwencji. Większy okazał się Cracovia Maraton z liczbą 5615 uczestników (obie imprezy znów bedą konkurować o względy biegaczy, bo odbędą się w tym samym terminie) oraz Poznań Maraton z frekwencją na poziomie 6 355 biegaczy. Rekord frekwencji najmłodszego stołecznego maratonu wynosi 7 349 z 2015 roku. Czy uda się poprawić ten wynik?

Zwycięzcami ostatniej edycji zostali Kenijczyk Felix Kimutai z czasem 2:10:34, oraz Białorusinka Nastassia Ivanova z rezultatem 2:28:44. Najlepsi z Polaków Artur Kozłowski był trzeci (2:12:38) a Izabela Trzaskalska druga (2:29:56).  

Przyszłoroczna wiosna zapowiada się ciekawie. Już 8 kwietnia rozegrany zostanie maraton w Dębnie w randzie MP Kobiet w maratonie. Tydzień później odbędzie się maraton w Gdańsku. 22 kwietnia odbędą się maratony w Warszawie oraz w Krakowie. termin stołecznego maratonu tradycyjnie pokrywa się też z terminem Maratonu Londyńskiego. Dodajmy, że swojego terminu nie ogłosiła jeszcze Łódź.   

RZ


Polecamy również:


Podziel się: