Zostań potrójnym Królem GUR! Garmin Ultra Race staje się tryptykiem


Opublikowane w śr., 02/01/2019 - 13:54

Garmin Ultra Race rozmnaża się przez pączkowanie, co rok przybywa nowa impreza biegowa pod tą nazwą. Zaczęło się od Radkowa, w grudniu 2018 roku doszedł Gdańsk. Zachęceni powodzeniem tych imprez, organizatorzy Garmin Ultra Race postanowili w 2019 roku rozszerzyć cykl. Po Górach Stołowych i Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, tym razem zapraszają biegaczy w Beskid Wyspowy i Makowski, a bazą będą Myślenice. Królem GUR 2019 będzie więc można zostać aż trzykrotnie!

–  To niecodzienna sytuacja na polskim rynku biegowym. Dołączenie Myślenic czyni z serii Garmin Ultra Race jedyny cykl biegów ultra w naszym kraju! – mówi zadowolony Filip Szołowski z Labosport Polska, organizator imprezy.

Zawody w Myślenicach otworzą tegoroczny cykl GUR i odbędą się w długi majowy weekend, w sobotę 4 maja. – Myślenice maja wspaniałą infrastrukturę, która w połączeniu z niesamowitymi krajobrazami Beskidów umożliwi nam przeprowadzenie imprezy na najwyższym poziomie. Tak jak na pozostałych imprezach Garmin Ultra Race, start i meta będą zlokalizowane w jednym miejscu, co pozwoli zawodnikom i kibicom cieszyć się niesamowitą atmosferą – dodaje Filip Szołowski.

Tak jak później w Radkowie i Gdańsku, biegacze mają w Myślenicach do wyboru 4 dystanse:

  • 80 km (przewyższenie 3003 m+)
  • 50 km (2015 m+)
  • 26 km (1157 m+)
  • 13 km (490 m+).

Będą także biegi Kids dla dzieci: na 200, 500 i 1000 metrów.

Dwie kolejne imprezy serii GUR odbędą się:

  • w Radkowie 13-15 września 2019 r.
  • w Gdańsku 7 grudnia 2019 r.

By zachęcić biegaczy do udziału we wszystkich imprezach cyklu, będzie prowadzona klasyfikacja łączna cyklu na poszczególnych dystansach, zarówno open, jak i w kategoriach wiekowych. Aby być w niej ujętym, trzeba ukończyć ten sam dystans w Myślenicach, Radkowie i Gdańsku.

A wyjątkowi twardziele, w Górach Stołowych będą mogli po raz drugi zmierzyć się z formułą Challenge 158k – przebiec w ciągu 3 dni trzy trasy: 81, 53 i 24 km. To jest możliwe jedynie w Radkowie, tam bowiem impreza, z powodu dziennego ograniczenia liczby osób mogących biegać w Parku Narodowym Gór Stołowych, jest rozłożona na 3 dni. Myślenice i Gdańsk są jednodniowe.

W 2018 roku, Challenge ukończyło 26 osób, sami mężczyźni. Miano pierwszej „challengerki” wciąż jest zatem do zdobycia! W najbliższych dniach, po długich perturbacjach z wykonawcą, tabliczka z nazwiskami Finiszerów Challenge 2018 ma być wreszcie wmurowana w "Skałę Sławy", czyli ustawiony nad radkowskim zalewem, przy miejscu startu i mety, 6,5-tonowy głaz z piaskowca. 

Zapisy na wszystkie imprezy cyklu Garmin Ultra Race rozpoczynają się 2 stycznia o godzinie 18.

Link do rejestracji znajdziecie TUTAJ.

Piotr Falkowski

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce