Zostań w domu i biegaj „1 km wokół stołu”. Czy nowe wyzwanie podbije internet?


Opublikowane w pon., 23/03/2020 - 11:25

Wystarczy kawałek podłogi, cztery nogi i blat, żeby wziąć udział w wyzwaniu „1 km wokół stołu”. Nowa akcja zaczyna rozprzestrzeniać się w internecie. Uczestnicy wyzwania mogą wesprzeć też zbiórkę przeznaczoną na ochronę personelu medycznego.

W czasie, gdy wszyscy proszeni są o pozostanie w domach, to do głosu dochodzi coraz większa kreatywność. Co chwilę słyszymy o maratonach przebiegniętych na balkonach czy o długich wybieganiach robionych w ogródkach.

Teraz mieszkaniec Częstochowy zaproponował bieganie wokół stołu. I niby to też już było, ale tym razem akcja ma zachęcić do pozostania w domach większą grupę osób. Sam pomysłodawca dał przykład biegając w stroju lekarza, a zebrane pieniądze mają być przekazane na wsparcie służby medycznych walczących z koronawirusem.

– U nas w Częstochowie Stowarzyszenie Miasto Sportu zorganizowała wirtualny bieg. Była tam luźna informacja, że kto chce, to może biegać wokół stołu. Ale nikt tego się nie podejmował. Ja jednak w tych dziwnych czasach, postanowiłem spróbować i połączyć to z czymś pożytecznym. Trzeba działać i aktywizować ludzi do zabawy. To pomaga w czasie, gdy jesteśmy izolowani od innych ludzi i pozwala nieco oderwać się od rzeczywistości - powiedział Marek Krakowian, inicjator akcji.

Jednocześnie dodaje, że wszystko jest efektem współpracy z Jest Lepiej Run Team i kilkoma innymi pasjonatami biegania, którzy podchwycili temat.

Jak mówi nasz rozmówca dystans kilometra nie ma żadnego ukrytego znaczenia i podyktowany jest tylko względami praktycznymi.

– Nie wszyscy mieszkają w dużych domach, a w mieszkaniach nie ma zbyt wiele miejsca, żeby robić dużo kilometrów. Choć przyznam, że po tym jednym kilometrze byłem zmęczony i pojawiła się rosa na czole. Musiałem przebiec 100 okrążeń. Pewnie dałoby się więcej, ale tu chodziło o pewną symbolikę i zachęcenie do zabawy  - dodaje.

Zainteresowanie wyzwaniem ruszyło. Od piątku, 20 marca kolejni biegacze publikują swoje nagrania. Jak do tej pory udało się zgromadzić pond 300 zł.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce