[WIDEO] Zwolnił i pozwolił się wyprzedzić… Piękny gest hiszpańskiego triathlonisty


Opublikowane w pon., 21/09/2020 - 08:57

Internet podbija nagranie z finiszu triathlonowych zawodów w Santander z udziałem Diego Mentridy i Jamesa Taegle. Walcząc o podium na ostatnich metrach rywalizacji Hiszpan... zwolnił i pozwolił się wyprzedzić Brytyjczykowi.

Mentrida pięknie zareagował na pomyłkę rywala, który źle skręcił tuż przed metą. Zamiast na macie pomiarowej, Teagle zatrzymał się ba barierkach. Hiszpan zaczekał na rywala przed metą i przepuścił go na trzecie miejsce w zawodach.

– Zasłużył na podium. Za drugim razem postąpiłbym tak samo, tak wychowywali mnie rodzice i trenerzy w klubie już od dziecka. Dla mnie to było coś normalnego – podkreślił Mentrida w rozmowie z mediami. Dodał, że ukończenie rywalizacji przed Brytyjczykiem nie byłoby w porządku, bo ten po prostu był od niego szybszy na trasie. Zaznaczył, że w feralnym miejscu organizatorzy źle ustawili znaki kierunkowe.

„Przestrzeliłem metę triathlonu w Hiszpanii. Po około 50 metrach zdałem sobie sprawę z pomyłki i zawróciłem. W tym momencie Mentrida znajdował się 50 metrów od mety i skończyło się sprinterskim finiszem (...). Wtedy zrobił coś nieoczekiwanego. Widząc moją pomyłkę, zatrzymał się i pozwolił się wyprzedzić, pokazując niesamowitą sportową postawę i uczciwość" – relacjonował na Instagramie James Teagle.

– Morał z tej historii jest taki, że sportowa postawa to wysoko ceniona cecha – podsumował brytyjski triathlonista.

Jak informuje El Mundo, organizatorzy Santander Triathlon docenili gest Diego Mentridy, przyznając mu honorowe trzecie miejsce oraz 300 euro nagrody pieniężnej, taką samą jaką otrzymał James Teagle.

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce