Życie to maraton. „Goniąc marzenia” [CZYTELNIA]


Opublikowane w pt., 07/06/2019 - 07:55

Pół godziny ciągłego biegu, „piątka” w 20 minut, ukończenie maratonu, występ na Igrzyskach Olimpijskich. Różne są pragnienia biegaczy, ale to co ich łączy to pogoń za marzeniami i wytrwałe dążenie do celu. Nie wszystkim się to udaje, ale wszystkim pozwala się cieszyć życiem. Nawet, jeśli na co dzień nie jest ono usłane różami.

„Goniąc marzenia” to historia ludzi, którzy w bieganiu i obcowaniu z bieganiem, biegaczami, odnaleźli kolejne chwile, a może właśnie szczęście na ziemi. Radość w życiu, które tak mocno ich doświadczyło. Tragiczny w skutkach wypadek - odniesiony skądinąd w biegu - feralna kontuzja, śmierć w rodzinie rodziny czy rodziny rozbicie - pokonywane kilometry pozwoliły uśmierzyć ból. Ale nie ten fizyczny, który chcąc nie chcąc jest nierozłącznym elementem biegowej aktywności. Oni się nie poddali, podjęli rękawicę rzuconą przez doczesność. I wygrali – nie tylko na trasie.

„Goniąc marzenia” to cztery inspirujące historie, w których każdy odnajdzie coś ze swojego życia. Przypomni sobie trudne chwile wyborów, zwątpienia i zniechęcenia do świata, ale też momenty radości, gdy problemy doprowadziły do zmiany, a nawet stały się podwaliną sukcesu. Sportowego, edukacyjnego, zawodowego… Bo bieganie to nie tylko sport. Bieganie kształtuje człowieka, czyni go silniejszym, bogatszym, zacieśnia więzy, nawet gdy wszystko co bliskie – gaśnie.

Autora – Radosława Lucjana Selke – możecie kojarzyć z biegów ulicznych w stolicy, i nie tylko. Gdy sam nie biega – a robi to już od 16 lat – pomaga amatorom. Pisuje o medycynie sportu i biegania, opierając się na własnych doświadczeniach. Zawodowo opiekuje się słuchem naszych pociech na oddziale Pulmonologii Instytutu-Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka.

Książeczkę - zaledwie 106 stron - możecie pobrać TUTAJ.

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce