Warzywa i owoce zamiast Prozaku! Są dowody!


Opublikowane w wt., 12/07/2016 - 15:25

Jedzenie owoców i warzyw ma całą długą listę zalet i jedną wadę. Na efekty zdrowej diety trzeba długo czekać. Wiadomo, że owoce i warzywa spowalniają proces starzenia, wpływają na wygląd i zapobiegają chorobom. Są podstawą diety antynowotworowej, ale akurat tę ich właściwość można zauważyć dopiero dekadę później. Co więcej, na poziomie codziennego życia ta bezcenna zaleta owoców i warzyw objawia się tym, że nie występują u nas zagrażające życiu poważne schorzenia.

Tak długi okres czekania na efekty powoduje, że czasem brakuje motywacji do przestrzegania zasad zdrowej diety. Naukowcy mają na to radę i znaleźli powód, dla którego warto jeść 8 porcji owoców i warzyw dziennie. Przy czym porcje te nie są rozdzielane po równo. Więcej w diecie powinno być warzyw.

Przez cały 2007, 2009 i 2013 rok, ponad 12000 uczestników badania prowadziło swoje dzienniczki żywieniowe, zapisując wszystko, co w tym czasie zjedli. Naukowcy to przeanalizowali i doszli do wniosku, że osoby jedzące 8 porcji warzyw i owoców dziennie są po prostu szczęśliwsze.

Dokładniej rzecz ujmując - są tak samo szczęśliwe, jak ci, którzy po okresie bezrobocia znaleźli pracę lub zwiększyli swoje dochody albo w inny sposób poprawili swoją sytuację życiową. Dodatkową zaletą porcji warzyw i owoców jest fakt, że na efekt nie trzeba długo czekać, za to długo się utrzymuje.

Ta naturalna poprawa nastroju i odczucie szczęścia, w niczym nie umniejszają zalet długoterminowych i zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób nowotworowych i układu krążenia

IB

źródło


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce