10. FORTUNA Bieg ruszył z zapisami. Zbieraj punkty Ligi Festiwalu Biegowego


Opublikowane w ndz., 31/12/2017 - 18:39

Cieszyński FORTUNA Bieg obchodzi w przyszłym roku piękny jubileusz. Na dziesiątą edycję imprezy zapisy ruszyły nieco wcześniej niż zwykle. Bieg odbędzie się 22 kwietnia 2018 r. na 10-kilometrowej trasie (2 pętle po 5 km) ulicami Cieszyna polskiego i czeskiego.

Impreza należy do Ligi Festiwalu Biegowego w kategorii "Najlepszy Biegacz 5-10-15", zapraszamy zatem po punkty na południową granicę naszego kraju.

Pobiegniecie taka oto trasą:

Podobnie jak przed rokiem, organizatorzy przygotowali dla biegaczy 1400 miejsc. W zamian za niewielkie wpisowe (40 pln) każdy otrzyma okolicznościową koszulkę techniczną i drobne upominki od sponsorów, na trasie wodę, a po biegu – ciepły posiłek i możliwość pobrania imiennego dyplomu-certyfikatu. Każdy, kto bieg ukończy – także pamiątkowy medal.

Najszybsi powalczą o nagrody pieniężne (oboje zwycięzców wygra po 2 tysiące pln), oprócz nagród za 6 czołowych miejsc w klasyfikacjach generalnych dodatkową atrakcją będzie lotna premia na pierwszej pętli z premiami finansowymi dla czołowych trójek.

A jeśli któryś z biegaczy pokusi się o rekord trasy (29'22 mężczyźni i 33'20 kobiety) zostanie uhonorowany premią specjalną w wysokości 500 pln.

Do tego – po trzy nagrody rzeczowe w 5 kategoriach wiekowych kobiet i 6 mężczyzn oraz nagrody dla najlepszych mieszkańców obu Cieszynów oraz najstarszych uczestników biegu. W 10. Cieszyńskim FORTUNA Biegu będzie naprawdę o co się ścigać!

10. Cieszyński FORTUNA Bieg to część biegowego tryptyku, wraz z marcowym 19. Półmaratonem Dookoła Jeziora Żywieckiego i majowym 26. Biegiem Fiata tworzy cykl Puchar Euroregionu Beskidy.

Biegowi głównemu na 10 km będzie towarzyszył bieg młodzieżowy. Zapisy już ruszyły, na liście zgłoszonych jest blisko 150 osób, a zatem miejsc pozostało jeszcze sporo.

Zobaczcie, jak na Cieszyńskim FORTUNA Biegu było w roku 2017...

Szczegółowe informacje i zapisy na stronie biegu

Piotr Falkowski


Polecamy również:


Podziel się: