10. Półmaraton Ślężański: Tak przeliczą Twój wynik


W tym roku organizatorzy w Sobótce wprowadzają dodatkową, niespotykaną dotąd na biegach w Polsce klasyfikację - OPEN Kobiet i OPEN Mężczyzn z zastosowaniem przeliczników opracowanych i zweryfikowanych przez World Masters Athletics (Światową Federację Weteranów Lekkiej Atletyki).

Przeliczniki funkcjonują oddzielnie dla każdego rocznika i pozwalają wiernie i uczciwie porównywać ze sobą wartości rezultatów osiąganych przez wszystkich uczestników biegu. Powoduje to, że zwycięzcą może zostać zarówno 18- jak i 80-latek! 

Przy ustaleniu przeliczników wykorzystano pełnię dostępnej wiedzy dotyczącej wysiłku sportowego i fizjologii oraz rozwoju i doskonalenia treningu. Do jej sprawnego funkcjonowania tworzy się specjalny program komputerowy. 

Jak funkcjonuje klasyfikacja? Przykład: 72-letni biegacz uzyskuje czas 1:38. Po zastosowaniu przelicznika 0,7166 otrzymuje wynik 1:10:14. 

Ciekawostką jest, że przelicznik nie koryguje wyniku kobiet między 21, a 29 lat i mężczyzn między 23, a 31 lat.

Co ważne dla przebiegu imprezy i zaangażowania uczestników, wyniki rywalizacji zostaną opublikowane natychmiast po wbiegnięciu na metę ostatniego zawodnika. Puchary otrzyma najlepszych sześć pań i sześciu panów.

Zapisy wciąż trwają! 

Biuro zawodów będzie czynne w piątek od 16:00 do 20:00 i w sobotę od 6:00 do 10:45. Organizatorzy zachęcają, aby nie przyjeżdżać w ostatniej chwili. Schemat okolic biura i ważnych miejsc imprezy - TUTAJ.

Pakiety startowe

W pakietach startowych znajdą się m.in. chusta wielofunkcyjna, piwo Namysłów, napój energetyczny WERONI Active oraz koszulki (tylko dla osób, które opłaciły). Koszulkę będzie można dokupić w biurze  zawodów (dostępnych bedzie tylko ok. 200 szt.) 

Dojazd do Sobótki

Wybierasz się do Sobótki samochodem? Dotrzyj na miejsce wcześniej. by spokojnie zaparkować i odebrać pakiet. W dniu zawodów biuro będzie czynne już od godziny 6:00. Warto wybrać drogi alternatywne do DK35 i zjazdu na Sobótkę za Mirosławicami. Można pojechać np. DK 8 i skręcić do Sobótki w Jordanowie. Warto też umieścić za przednią szybą kartkę A4 (do pobrania TUTAJ)

Rozmieszczenie parkingów w Sobótce można znaleźć TUTAJ.

Strefy czasowe

Na starcie będą wyznaczone sektory wg uzyskanych czasów w półmaratonie. Organizatorzy proszą, by nie stawać w sektorze przeznaczonym dla szybszych biegaczy i być zawalidrogą. Klasyfikacja netto powoduje, każdy ma równe szanse (nie ma znaczenia, w którym momencie przekroczymy linię startu).

Elita 

W strefie ELITA zobaczymy znakomitych biegaczy z Polski, Kenii, Ukrainy i Czech. Pojawią się też znakomitości biegów - z numerem 1.pobiegnie Waldemar Cierpinski - dwukrotny Mistrz Olimpijski w maratonie (w barwach Niemiec), z numerem "2" - Andrzej Panas, właściciel firmy PANAS, która jest sponsorem tytularnym biegu, z numerem "6" - Anna Ficner - Mistrzyni Europy w biegach po schodach, z numerem "8" - Antoni Cichończuk - aktualny Mistrz Świata Masters w maratonie.

Pacemakerzy

Pomocą dla mniej doświadczonych biegaczy służyć będą pacemakerzy. Poprowadzą na czasy 1:30, 1:40, 1:50, 2:00 i 2:15. Pacemakerzy będą oznakowani balonami i czasami na plecach.

Masaże

Po biegu można będzie skorzystać z 20 stanowisk do masaży przygotowanych przez studentów Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. W zależności od warunków stanowiska będą w hali głównej lub na piętrze obok widowni.

Certyfikaty uczestnictwa

Do pobrania pliku i wydrukowania ich ze strony datasport.pl, Certyfikaty można wydrukować w hali korzystając z trzech oznaczonych punktów.

- Półmaraton Ślężański to impreza organizowana przez biegaczy dla biegaczy i jako taka jest szczególnie przyjazna dla uczestników. Dlatego organizatorzy liczą na współpracę uczestników, bo naszym wspólnym celem jest, aby była to kolejna udana impreza - podkreślają organizatorzy.

10. PANAS Półmaraton Ślężański wystartuje w sobotę 25 marca. Ponownie w ramach Ligi Festiwalu Biegowego. Uczestnicy zdobywają punkty do klasyfikacji "najlepszy maratończyk". Szczegóły cyklu - poniżej.

red. / org.


Polecamy również:


Podziel się: