11. Bieg Kazików pod dyktando Ukraińców


Opublikowane w ndz., 11/03/2018 - 18:18

„Zmęczeni, ale zadowoleni”. Blisko 1300 osób wystartowało w 11. Biegu Kazików w Radomiu, zaliczanym do Ligi Festiwalu Biegowego.

Biegano w ścisłym centrum miasta na dwóch 5-kilometrowych pętlach. Uczestnicy odwiedzili m.in. drugą najstarszą dzielnicę - Miasto Kazimierzowskie. Bieg wieńczył dni św. Kazimierza, patrona Radomia.

Najlepiej w wiosennych warunkach radzili sobie Ukraińcy. Bieg wygrał Dmytrii Didowodiuk z czasem 30:13 min. Drugi, z 14 sekundami straty, był Marokańczyk Abderrahim Elasri. Podium uzupełnił najlepszy z Polaków Mateusz Kaczor, który stracił 22 sekundy do triumfatora.

Zwycięstwo w kategorii kobiet padło łupem Sofii Jaremczuk (33:25). Druga, ale ze znaczną stratą, była trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w 2017 roku Ewa Jagielska (35:54). Trzecie miejsce przypadło innej Ukraince, Oksanie Okseniuk. 

Do najlepszych uczestników trafiły wartościowe nagrody. Łączna pula nagród finansowych wyniosła 14 000 zł. Zwycięzcy biegu open zarobili po tysiąc złotych, a nagradzano aż do szóstego miejsca. Dekorowano i nagradzano też w kategoriach wiekowych, kategorii krajowej oraz „Najlepsi Radomianie”.

Swoje biegu miały też dzieci i młodzież. W Charytatywnej „Trójce” pobiegli wszyscy Ci, którzy zadedykowali swój wysiłek małej Julce, uczennicy 5 klasy szkoły podstawowej, która złamała kręgosłup podczas jazdy konnej. Dzięki współpracy organizatorów z Fundacją im. Agaty Bornikowskiej i wpisowemu w wysokości 50 zł, wkrótce do dziewczynki trafi wsparcie finansowe.

Kazikową „dychę” ukończyło 1015 osób, w tym 242 kobiety. To wynik bliski rekordowej edycji z 2014 r., gdy pobiegło 1049 osób. NIe zabrakło życiówek.

Finiszerom przypominamy, że mogą wpisać swoje wyniki do tabel Ligi Festiwalu BIegowego w kat. „Najlepszy biegacz 5-10-15”, do której Bieg Kazików należy. Do uczestników biegu trafiło też 5 voucherów na start w 9. Festiwalu Biegowym – do zobaczenia w Krynicy-Zdroju!

9. Festiwal Biegowy: Na Święto Kobiet Panie zapisują się ze zniżką 30 proc!

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce