11. Bieg Kazików: Szybka trasa, atrakcyjny pakiet... „Biegacze dla biegaczy”


Opublikowane w czw., 04/01/2018 - 12:31

Kolejna edycja radomskiego Biegu Kazików to szansa na uzyskanie dobrych wyników i powalczenie o punkty w Lidze Festiwalu Biegów. Start 11 marca, ponownie w ramach Ligi Festiwalu Biegowego. Już można się zapisywać.

Organizatorzy Biegu Kazików zachęcają, by start w tegorocznej edycji wpisać na swoją listę postanowień noworocznych. Dotyczy to chyba jednak głównie debiutantów, bo kto raz startował w Radomiu, chętnie tam wraca. Dziesięciokilometrowa trasa, prowadząca centrum miasta i czołówka krajowych zawodników to dobra wizytówka zawodów. Dodajmy, że impreza jest jednym z głównych punktów obchodów Dnia św. Kazimierza - patrona miasta.

– Warto przyjechać do Radomia, bo mamy tu super atmosferę. Dojazd do nas jest bardzo łatwy – mówi Artur Błasiński, dyrektor imprezy. – Staramy się wyróżniać i dekorować wielu biegaczy. Bazujemy na współpracy z lokalnymi firmami i może nie mamy bogatego pakietu, ale nikt nie powinien być zawiedziony – zapowiada.

Sama trasa składa się z dwóch płaskich pętli. – Jest tylko jeden delikatny podbieg. Mamy też trochę kostki, ale to dlatego, że biegniemy historycznymi zakątkami Radomia – opisuje Błasiński.

Zapisy internatowe prowadzone będą do 7 marca. Do 1 lutego opłata startowa wynosi jedynie 25 zł. Później kwota ta wzrasta do 30 zł. Istnieje także możliwość zgłoszenia w biurze zawodów - w dniu startu wpisowe to 50 zł. Rekord frekwencji to 1049 osób z 2015 r.

– Od pewnego czasu startuje u nas w okolicach tysiąca osób. Trudno będzie o jakiś wielki skok frekwencyjny bez sponsora tytularnego. Z drugiej strony to jest impreza organizowana przez biegaczy dla biegaczy. Wszystko jest bardziej rodzinne a nie komercyjne. Oczywiście będę zadowolony, jak zanotujemy mały progres w porównaniu z ubiegłym rokiem – mówi Artur Błasiński.

W zeszłym roku w imprezie udział wzięło udział ponad 1030 osób. Zwyciężył olimpijczyk z Rio Artur Kozłowski z czasem 29:05, który o 3 sekundy wyprzedził Szymona Kulkę. Aż czterech zawodników pobiegło poniżej 30 minut! Wśród pań najlepsza była Kenijka Betty Chepleting, z wynikiem 32:35. Tuż za nią, również z 3 sekundami straty przebiegła Izabela Trzaskalska.

Start i meta znajdować będzie się przy ul. Żeromskiego, przed budynkiem Urzędu Miejskiego. Biuro zawodów działać będzie 10 marca od godziny 18 oraz 11 marca od godz. 9:00. Start biegu głównego zaplanowano na 13:15. Nagroda za pierwsza miejsce to 1000 zł, druga lokata premiowana jest kwotą 750 zł, a trzecia 600 zł. Nagrody wypłacane są do miejsca szóstego (200 zł). Nagrody w kategoriach wiekowych mają być podane wkrótce. Wszyscy mogą liczyć na pamiątkowe medale.

W ramach Biegu Kazików odbędzie się też Bieg Charytatywny na dystansie ok. 2,5 km. Wydarzanie organizowane jest przy współpracy z Fundacją im. Agaty Bornikowskiej. Start zmagań o 11:45. Opłata startowa wynosi 50 zł, niezależnie od terminu zgłoszenia.

Bieg Kazików zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał zmagań odbędzie się podczas 9. PKO Festiwalu Biegowo w Krynicy-Zdroju w dniach 7-9 wrześniach.

11. Bieg Kazików w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce