11. PANAS Półmaraton Ślężański: Już można się zapisywać


Opublikowane w wt., 03/10/2017 - 10:24

Jeden z najtrudniejszych polskich półmaratonów ulicznych, eliminacja Ligi Festiwalu Biegowego w kat. "Najlepszy maratończyk" rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń. Start 24 marca 2018 r. Szczegóły nadchodzącej edycji w informacji organizatora. 

Półmaraton Ślężański to jeden z najtrudniejszych i najatrakcyjniejszych krajobrazowo biegów długodystansowych w kraju z wielotysięczną liczbą uczestników. W 2013 roku nawet był trzecim co do wielkości półmaratonem w Polsce po Warszawie i Poznaniu.

Bieg stworzony przez biegaczy dla biegaczy od pierwszej edycji zdobywa nagrody najbardziej prestiżowych forum biegowych. Oprócz perfekcyjnej organizacji bieg ma pozycję lidera krajowego, a może i europejskiego we wprowadzaniu rozmaitych nowinek ułatwiających biegaczom start a kibicom podziwianie rywalizacji biegaczek i biegaczy. 

Jako nowość poza tradycyjnymi klasyfikacjami tej imprezy, po raz drugi przeprowadzona zostanie dodatkowa, niespotykana jeszcze w innych biegach ulicznych w Polsce klasyfikacja OPEN kobiet i klasyfikacja OPEN mężczyzn wg przeliczników czasowych WORLD MASTERS ATHLETICS (Światowej Federacji Weteranów Lekkiej Atletyki). Przeliczniki są staranie opracowane, według najlepszych wyników w historii, oddzielnie dla każdego rocznika. 

Taka klasyfikacja po raz pierwszy w Polsce pojawiła się na naszym półmaratonie dzięki współpracy z firmą DATASPORT. Do jej sprawnego funkcjonowania powstał specjalny program komputerowy. Jak to wyglądało ostatnio możesz zobaczyć TUTAJ.

W kolejnym biegu liczymy na rekordową frekwencję (dotąd było 4417 osób w roku 2016 r.), bo tym razem nie będzie kolizji czasowej z półmaratonami w Poznaniu i Warszawie. Jak zwykle wcześniej zapraszamy na treningi. Trening w zamyśle jest metodą na zapoznanie z trasą Półmaratonu w formie rozbiegania. Organizujemy takie treningi od dziesięciu lat. Często przyjeżdżali na nie zawodnicy, którzy potem debiutowali w półmaratonie na naszych zawodach. Dystans jak się można domyśleć to 21 km.

Praktyka pokazała, że każdy uczestnik biegnie swoim tempem ale często tworzą się sympatyczne grupki osób wspierających się nawzajem na trasie. Jeśli ktoś z różnych powodów będzie musiał przerwać trening pomożemy w dotarciu do mety na stadionie. Po biegu czeka na wszystkich ciepła herbata miętowa przygotowana przez Dyrektora Biegu - Wojciecha Kacperskiego. Za każdym razem powiadamiamy o tym w mediach lub newsletterze.

UWAGA! Biegacze mogą samodzielnie korzystać z zaplecza sali fitness przy stadionie w każdą niedzielę. Dla trenujących na trasie półmaratonu jest to bezpłatne.

Zapisy ruszyły 2 października. Progi wysokości opłaty startowej zależą od liczby zgłoszonych:

  • 40 zł pierwsze 500 zgłoszeń
  • 50 zł od 501 do 1000 zgłoszeń
  • 60 zł od 1001 do 2000 zgłoszeń
  • 70 zł od 2001 do 3000 zgłoszeń
  • 80 zł od 3001 do 4000 zgłoszeń
  • 90 zł od 4001 do 5000 zgłoszeń

Od 19 marca 2018 niezależnie od ilości zgłoszeń opłata wynosi 150 zł. Wysokiej jakości pamiątkowa koszulka techniczna jest dodatkowo płatna - 30zł (można zdecydować się do 4 marca 2018, po zapoznaniu się z opublikowanymi dokładnymi informacjami)

11. PANAS Półmaraton Ślężański zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego w kat. Najlepszy maratończyk.

11. PANAS Półmaraton Ślężański w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

Kto chce spróbować większego wyzwania, może to zrobić 13.01.2018 na trasie najtrudniejszej próby biegowej ślężańskiego regionu – Zimowego Górskiego Półmaratonu Ślężańskiego. Zapisy ruszyły 1 października.

Organizator

Polecamy również:


Podziel się: