12. PZU Bieg Trzech Kopców – rekordowy! [WYNIKI, WIDEO]

Opublikowane w ndz., 30/09/2018 - 13:47

Tomasz Grycko i Katarzyna Broniatowska zwyciężyli 12. PZU Bieg Trzech Kopców w Krakowie. To jedyny w Polsce bieg górski, anglosaski, rozgrywany w centrum dużego miasta. Bieg ukończyło 2497 osób i jest to nowy rekord frekwencji imprezy (poprawiony wynik 2332 finiszerów z ubiegłego roku).

Uczestnicy pokonali 13-kilometrową trasę o przewyższeniu 160 m, łączącą Kopce Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego.

Warto wspomnieć, że same zapisy do biegu trwały tylko 5 godzin.

Kapitalnie zaprezentował się Tomasz Grycko, który na bieg przyjechał aż z Władysławowa. Już na półmetku miał 50 sekund przewagi nad najgroźniejszym rywalem Adamem Czerwińskim. Na mecie zameldował się z wynikiem 41:26, półtorej minuty przed miejscowym biegaczem.

Podium uzupełnił inny reprezentant gospodarzy – Maciej Lubieniecki (ponad 4 minuty straty do zwycięzcy).

Popis dała też Katarzyna Broniatowska (48.47). Drugą na mecie Marię Sławik wyprzedziła o blisko dwie minuty.

Trzecia była Katarzyna Golba, która niedawno wróciła z MŚ Skyrunning.

Czołowe trójki uhonorowano czekami na 4000. 3000 i 2000 zł.

Pełne wyniki: TUTAJ

W Krakowie walczono w ramach Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim. Zawody zaliczane są też do Królewskiej Triady Biegowej oraz Ligi Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju w kat. „Najlepszy góral”.

Po biegu doszło do romantycznego wydarzenia. Rafał Oświęcimka ze Stowrzyszenia „I ty możesz być wielki”, organizator imprez biegowych w Krakowie oświadczył się Magdalene Rychlik. Oświadczyny zostały przyjęte, a organizatorzy przygotowali dla narzeczonych miły upominek. Gratulujemy!