12. PZU Bieg Trzech Kopców wyprzedany

 

12. PZU Bieg Trzech Kopców wyprzedany


Opublikowane w wt., 05/06/2018 - 11:28

Niewiele ponad 5 godzin trwały zapisy do 12. PZU Biegu Trzech Kopców, który odbędzie się jesienią w Krakowie. Tak krótki czas pozwoliłby na podróż samolotem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Impreza zaliczana jest do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy góral”.

Chęć udziału w biegu zgłosiło 3000 osób, z czego ponad 961 stanowią panie. Limit podyktowany jest względami bezpieczeństwa i pojemnością trasy. Nie da się ukryć, że zainteresowanie startem rośnie i gdyby tylko pakietów było więcej, rozeszły by się na pniu.

W tym roku zapisy trwały rekordowo krótko. Ostatnio zgłoszenia zamknięto też po pięciu, tyle że dniach. Dodatkowo, tym razem pula miejsc została nieznacznie zwiększona o 200 miejsc, w porównaniu z poprzednią edycją.

Bieg Trzech Kopców cieszy się dużą popularnością, ze względu na swój unikalny charakter. Jest to jedyny bieg górski, anglosaski, rozgrywany w centrum dużego miasta. Uczestnicy mają do pokonania ok 13 km, a różnica poziomów wynosi blisko 160 m. Trasa łączy Kopce Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego.

Impreza rozegrana zostanie 30 września. Start nastąpi o 10:30 pod Kopcem Krakusa. Biuro Zawodów zlokalizowane będzie w Szkole Podstawowej nr 29 przy ul. Dembowskiego 12. Uczestnicy powalczą w ramach Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim. Zawody zaliczane są też do Królewskiej Triady Biegowej.

Na zwycięzców zmagań czeka nagroda w wysokości 4000 zł. Drugi zawodnik i zawodniczka na mecie otrzymają po 3000 zł, a najniższy stopnień na podium premiowany jest nagrodą w wysokości 2000 zł. Jest o co walczyć.

Rok temu imprezę ukończyło 2330 osób, co stanowi rekord frekwencji. Wygrał Kenijczyk Hilary Kiptum Maiyo Kimaio, ustanawiając przy okazji rekord trasy 40:04. Wśród pań górą była jego rodaczka Stellah Barsosio z czasem 47:31.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce